Agentura Fitch zvýšila úvěrový rating Ruska o jeden stupeň

foto Ruský prezident Vladimir Putin na summitu zemí G20 v Japonsku.

New York - Mezinárodní ratingová agentura Fitch zvýšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska o jeden stupeň na úroveň BBB. Výhled ratingu je stabilní, což naznačuje, že agentura s další změnou ratingové známky v nejbližší době nepočítá.

Moskva zlepšení ratingu přivítala. "Věříme, že rozhodnutí Fitch se stane legitimním důvodem pro zvýšení úvěrového ratingu Ruska zbývajícími členy velké trojky ratingových agentur," uvedlo ruské ministerstvo financí.

Do takzvané velké trojky ratingových agentur patří kromě Fitch rovněž Standard & Poor's a Moody's. Ruský rating se u všech tří agentur nachází v investičním pásmu, což Moskvě pomáhá půjčovat si peníze na globálních finančních trzích prostřednictvím emisí eurobondů.

Úvěrový rating je důležitým vodítkem pro investory, neboť jim ukazuje, jaká je pravděpodobnost řádného splácení půjček. Má významný vliv na ochotu věřitelů příslušnému státu či jinému subjektu půjčovat a rovněž na podmínky půjčky, například na úrokovou sazbu. Čím je rating vyšší, tím lépe je dlužník vnímám v očích věřitelů a tím je i pravděpodobnější, že si bude schopen zajistit levnější půjčky.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je pátek 13. prosince 2019

Očekáváme v 19:00 2°C

Celá předpověď