Aero získalo oprávnění pro výuku létání na nových strojích L-39NG

foto Provádění výuky na letounu L-39NG, 30. ledna 2023, Vodochody.

Odolena Voda (u Prahy) - Aero Vodochody získalo oprávnění pro výuku létání na nových strojích L-39NG. Výcvik může být zatím ve vzdušném prostoru ČR, počítá s užíváním Letiště Vodochody. Osvědčení vydal odbor dohledu nad vojenským letectvím ministerstva obrany, informovala dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí Aera Radka Černá.

"Aero tak může realizovat výuku a výcvik nejen na letounech L-39 Albatros, L-159, ale čerstvě i na nových cvičných letounech L-39NG, které jsme začali sériově vyrábět," uvedl viceprezident firmy Pavel Tůma.

Vydané osvědčení navázalo na předchozí oprávnění, jsou v něm zahrnuta také aktuální pravidla vyplývající z evropské normy zvané EMAR. Lektoři a experti z Aera mohou teď dělat typový a instruktorský výcvik včetně rozšíření dalších práv k letounům z dílny Aero.

Osvědčení o způsobilosti k výuce a výcviku na vojenské letecké technice lze udělit po splnění požadavků zákona o ozbrojených silách České republiky.

Společnost měla koncem loňského roku objednávky na 34 letounů L-39NG, dalších 28 až 32 letadel mohou zákazníci objednat jako opci.

Majoritním vlastníkem Aera je maďarská společnost SI 13 Aero Zrt, ve které je většinovým vlastníkem Zsolt Hernádi. Menšinový podíl patří českému Omnipolu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 27. března 2023

Očekáváme v 17:00 4°C

Celá předpověď