ABB píše budoucnost digitálního průmyslu

foto Vítejte v budoucnosti. Společnost ABB zve zájemce na ukázku továrny budoucnosti. K vidění jsou průmysloví roboti, automatizace výroby i nejmodernější digitální technologie.

Společnost ABB představuje na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu výsledky spolupráce s českými i zahraničními společnostmi v oblasti nejmodernějších digitálních technologií. Zároveň ukazuje, jak mohou tyto chytré technologie změnit oblast energetiky, výroby, dopravy i života.

Fotogalerie

Stánek ABB v pavilonu P se nese v originálním duchu a unikátní formě. Firma dodává zájemcům digitální technologie a inteligentní řešení, která zvyšují pružnost a produktivitu výroby.

„Budoucí výrobní provozy budou inteligentnější, flexibilnější a umístěny blíže zákazníkům. Abychom mohli přinášet řešení připravená na budoucnost, propojujeme znalosti a zkušenosti z oblasti elektrotechniky, automatizace, robotiky a digitalizace. ABB už dnes, díky svým robotickým a automatizačním řešením, jedinečným způsobem kombinuje práci lidí a robotů a otevírá nové příležitosti,“ uvádí Tanja Vainio, generální ředitelka ABB Česká republika a Slovensko.

Vůbec poprvé na MSV, ovšem s reálnými referencemi v České republice, předvádí ABB inteligentní řídicí pracoviště. Jde o jedinečné ergonomické řešení pro řízení průmyslových procesů s rozšířenými digitálními funkcemi pro operátory. Pracoviště EOW-i zvyšuje efektivitu obsluhy. V situacích, kdy je třeba jednat, poskytuje vše na dosah ruky pro rychlé řešení. Důležitou funkcí EOW-i je i zajištění plné bdělosti operátorů, zvýšení jejich pozornosti a snížení únavy.

Součástí rodiny ABB AbilityTM (platforma digitálních řešení, pozn. red.) je Digital Powertrain. Zahrnuje servisní služby, analytické softwary a chytré senzory s cloudovým připojením. Je to řetězec zařízení k přenosu informací o stavu pohonu a zákaznické aplikace. Skládá se z frekvenčního měniče, elektromotoru a čerpadla (případně kompresoru). Jednotlivá zařízení jsou osazena chytrými senzory, které posílají údaje o aktuálním stavu na cloud. Tam jsou data dále vyhodnocena. Uživatel tímto způsobem získává zcela nový přehled o aktuálním stavu své aplikace.

Atraktivní exponáty nabízí i celá řada partnerských firem v čele se společností B&R nebo Hewlett Packard Enterprise. K vidění je například konkrétní robotická pracoviště. Eltep zve na pracoviště se strojovým viděním nové generace, vystavovaná buňka je příkladem inteligentní automatizace s robotem, která dokáže pomocí nového 3D scanneru samostatně vyhledávat díly.

K dalším partnerům patří MSV Systems, na jehož obrazovkách je možné sledovat vizualizaci thermoforming. Jde o tvarování plastových trubek rozvodů paliva prostřednictvím virtuální reality.

ABB se letos prezentuje také ve speciální expozici v hale A, která široké veřejnosti a ve spolupráce mnoha významných společností přibližuje veřejnosti továrnu budoucnosti. Její součástí bude unikátní patentovaná nabíjecí stanice ABB HP Terra Gen 2, která je schopna nabít osobní auto na dojezd 200 km během pouhých osmi minut.

Výběr nejzajímavějších řešení od partnerů ABB

–  digitální technologie pro řídící systémy od B&R

–  robotické pracoviště se strojovým viděním od Eltep

–  robotické pracoviště s technologií thermoformingu od MSV Systems

–  řešení pro bezpečné pracovní prostředí od Jokab Safety

–  komplexní řešení automatizovaných strojů od ICE Industrial Services

–  bin picking stanice s aplikací přesného robotického odebírání a manipulace s díly od Photoneo

–  autonomní měřící linka od KUBOUŠEK Group

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je středa 12. srpna 2020

Očekáváme v 3:00 19°C

Celá předpověď