9. kolo ELH: Třinec deklasoval Liberec 7:2, tabulku dál vede Boleslav

foto Utkání 9. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec, 28. září 2019 v Třinci. Zleva brankář Petr Kváča z Liberce a Martin Růžička z Třince.

Praha - Hokejisté Třince deklasovali v 9. kole Tipsport extraligy na svém ledě Liberec 7:2 a jednoznačně tak ovládli první reprízu finále play off předešlé sezony. Úřadující mistr zápas rozhodl v rozmezí 20. až 31. minuty, kdy otočil z 0:1 na 5:1. Na obratu se podílel dvěma góly Martin Růžička, Erik Hrňa si připsal tři body za gól a dvě asistence. Severočeši utrpěli nejvyšší porážku sezony a v posledních čtyřech zápasech získali jen bod.

Třinec zůstal i přes vysokou výhru v tabulce druhý, v čele je nadále Mladá Boleslav, která porazila Litvínov 3:2 po samostatných nájezdech. Utkání rozhodl útočník David Šťastný. Severočeši prohráli pošesté v řadě, po předešlých čtyřech nezdarech ale získali alespoň bod a v tabulce se posunuli na 13. místo.

Za Litvínov klesly Vítkovice, které dnes prohrály na ledě Sparty 1:3 a připsaly si třetí porážku v pěti zápasech, které dosud odehrály. Ostravský klub zatím hraje pouze venku. Sparta naopak zvítězila popáté za sebou a posunula se na třetí místo, má však stejně bodů jako druzí Oceláři.

Čtvrté jsou Pardubice, které otočily zápas proti Karlovým Varům, vyhrály 2:1 a připsaly si třetí vítězství z posledních čtyř zápasů. Energie neuspěla po dvou výhrách. Hosté sice vedli od 4. minuty po brance Jana Hladonika, ale ve třetí třetině otočili stav Ondřej Rohlík a Robert Říčka.

Jediným týmem, který dnes dokázal vyhrát venku, byly České Budějovice. Motor i díky dvěma gólům a asistenci obránce Petra Šenkeříka uspěl na ledě Komety Brno 4:1 a ukončil sérii tří zápasů bez vítězství.

Popáté v řadě bodovala Plzeň, která porazila Hradec Králové 4:2. Západočeši vyhráli tři z posledních čtyř zápasů. Po vyrovnané první třetině rozhodla 35. minuta, kdy domácí díky nakonec vítězné trefě Matyáše Kantnera bleskově odpověděli na vyrovnávací gól Filipa Pavlíka na 2:2.

Olomouc porazila doma Zlín 4:2. Dvěma asistencemi se pod výhru Hanáků podepsal hvězdný útočník David Krejčí, který poprvé v sezoně vyšel střelecky naprázdno. Na střídačce Zlína poprvé chyběl trenér Robert Svoboda, který dnes rezignoval. Společně s dosavadním asistentem Martinem Hamrlíkem vedl tým kouč zlínských juniorů Luboš Jenáček, k první tříbodové výhře v sezoně ale Beranům nepomohli. Zlín je i nadále poslední.

Statistika zápasů 9. kola extraligy:

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 3:2 po sam. náj, (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Pláněk (Kelemen), 33. Lunter (P. Kousal, O. Najman), rozhodujííc nájezd D. Šťastný - 18. V. Hübl (P. Straka, F. Lukeš), 39. Balinskis (V. Hübl). Rozhodčí: R. Svoboda, Pražák - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 2768.

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. F. Přikryl (Malát, Bulíř), 25. Dzierkals (Čerešňák), 35. Kantner, 60. Schleiss (Čerešňák) - 19. Cingel (Perret), 35. F. Pavlík (Blain). Rozhodčí: Jeřábek, Micka - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabeí: 0:1. Diváci: 2429.

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 45. O. Rohlík (Anděl), 47. Říčka (Robertson, Cienciala) - 4. Hladonik (T. Havlín, Flek). Rozhodčí: Horák, Kika - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 7102.

HC Kometa Brno - Motor České Budějovice 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 37. Zaťovič (Roth, P. Holík) - 5. Šenkeřík (Abdul, Pech), 6. Valský (Šenkeřík, Piskáček), 43. Šenkeřík (Gulaš). 55. Gulaš (M. Hanzl). Rozhodčí: Hejduk, J. Ondráček - Kis, Zika. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 6921.

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 7:2 (1:1, 4:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Marinčin (A. Nestrašil), 24. Martin Růžička z tr. střílení, 28. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 31. Marcinko (Hrňa, Šedivý), 36. Martin Růžička (Hrňa), 46. Hrňa (Marcinko, Šedivý), 50. A. Nestrašil (M. Kovařčík) - 12. Záborský (Filippi), 37. Ordoš (Najman). Rozhodčí: R. Šír, Vrba – Gerát, Hynek. Hynek. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 3396.

HC Olomouc - PSG Berani Zlín 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Kucsera (D. Krejčí), 24. Řezníček (Kunc, J. Káňa), 34. J. Knotek (V. Burian, Švrček), 43. Ondrušek (D. Krejčí, J. Káňa) - 12. M. Novotný, 55. P. Trška (T. Mikúš, Veselý). Rozhodčí: Pešina, Pilný - Axman, Kajínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 5114.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Buchtele (Z. Doležal), 9. Řepík (E. Thorell, Polášek), 59. Sobotka (Chlapík) - 10. Flick (Gewiese). Rozhodčí: Lacina, Sýkora - Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 5317.

1. Mladá Boleslav 9 5 1 1 2 30:18 18
2. Třinec 8 4 1 2 1 32:21 16
3. Sparta Praha 7 4 2 0 1 28:20 16
4. Pardubice 8 5 0 0 3 26:23 15
5. Hradec Králové 8 4 1 0 3 21:16 14
6. Karlovy Vary 8 4 0 1 3 25:19 13
7. Olomouc 7 3 2 0 2 21:16 13
8. České Budějovice 8 4 0 1 3 26:28 13