36. kolo ELH: Třinec zdolal Spartu, Litvínov vyhrál v Boleslavi

foto Utkání 36. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha, 17. ledna 2021 v Třinci. Rvačka mezi hráči Sparty a Třince.

Praha - Hokejisté druhého Třince porazili ve šlágru 36. kola Tipsport extraligy na svém ledě vedoucí Spartu 5:4 po samostatných nájezdech a přiblížil se jí na rozdíl tří bodů. Třetí Mladá Boleslav doma podlehla Litvínovu 2:3 a čtvrtá Plzeň prohrála na vlastním ledě s Libercem 2:3 v prodloužení.

Třinec vedl ve 45. minutě už 4:2, ale Pražané si vynutili prodloužení i díky kurióznímu gólu Milana Jurčiny, jehož střela z obranného pásma překvapila Ondřeje Kacetla. Zápas rozhodl Martin Růžička, který si v základní hrací době připsal stejně jako hostující Lukáš Pech gól a dvě asistence. Oceláři vyhráli v této sezoně rozstřel až na čtvrtý pokus.

Mladá Boleslav vyšla poprvé po třech utkáních bodově naprázdno a prohrála podruhé za sebou. Litvínov zabral po dvou zápasech bez bodu. Dvěma góly se o to postaral útočník Richard Jarůšek, jehož trefa z 25. minuty nakonec byla i vítězná.

Plzeň doplatila na oslabení. Liberec proměnil tři přesilové hry a dvakrát se střelecky prosadil útočník Jaroslav Vlach, který zaznamenal vítězný gól v nastavení v čase 62:34. Domácí sice až do 54. minuty vedli, poté ale soupeř dvěma trefami v rozmezí 84 sekund stav otočil a zisk alespoň jednoho bodu zajistil Západočechům v 58. minutě gól Petra Kodýtka.

Hradec Králové vyhrál v Brně 2:1, vítěznou branku dal ve 28. minutě Radek Smoleňák. Mountfield vyhrál s Kometou i druhý vzájemný zápas v sezoně a v tabulce zůstal šestý. Naopak domácí tým nebodoval poprvé v tomto kalendářním roce a po sedmi předchozích duelech, z nichž jen jeden prohrál v prodloužení.

Karlovy Vary udolaly Olomouc 3:2 a po sérii šesti porážek vyhrály podruhé za sebou. Prvním gólem po návratu z Liberce rozhodl v 52. minutě útočník Tomáš Rachůnek, jenž si připsal i asistenci. Hanáci v duelu dvakrát vedli po trefách útočníka Lukáše Kucsery, přesto nenavázali na předchozí dva úspěchy s plným ziskem a prohráli potřetí za pět utkání.

Vítkovice porazily Zlín 3:0 a vyhrály počtvrté z posledních pěti zápasů. Hosté si naopak z uplynulých šesti duelů připsali jen dva body. Po téměř 14 letech oblékl v domácí nejvyšší soutěži dres Vítkovic čtyřicetiletý útočník Zbyněk Irgl. Vítězný gól dal ve 39. minutě Vladimír Svačina, právě Irgl pak dalším přesilovkovým zásahem zvýšil, poté se trefil ještě Nicolas Werbik. Druhé čisté konto v sezoně uhájil díky 28 úspěšným zásahům brankář Daniel Dolejš.

Pardubice zvítězily v Českých Budějovicích 2:1 a připsaly si třetí výhru za sebou. Motor naopak neuspěl po čtyřech domácích vítězstvích v řadě. Duel rozhodl v 31. minutě kanadský útočník Anthony Camara.

Statistika zápasů 36. kola extraligy:

--------

HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 23. Vondráček (Redlich), 48. T. Mikúš (Černoch, T. Rachůnek), 52. T. Rachůnek (Flek) - 20. Kucsera (J. Káňa, Ondrušek), 46. Kucsera (Nahodil, J. Káňa II). Rozhodčí: R. Svoboda, Pražák - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:2. Bez diváků.

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. P. Kousal (Flynn), 48. Alderson (Ševc, Bičevskis) - 10. Jarůšek (M. Hanzl, P. Zdráhal), 12. Helt (Jícha, Cibulskis), 25. Jarůšek (M. Hanzl, Balinskis). Rozhodčí: Hejduk, Pilný - Hynek, Votrubec. Vyloučení: 0:5. Bez využití. Bez diváků.

HC Vítkovice Ridera - PSG Berani Zlín 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 39. Svačina (Lakatoš), 44. Irgl (Gewiese), 59. Werbik (Fridrich, Galvinš). Rozhodčí: Šír, Kubičík - Frodl, Komárek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváků: 13 (omezený počet).

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 2:3 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 20. F. Suchý (Gulaš), 58. Kodýtek (L. Kaňák) - 54. Lenc (Birner, Knot), 55. J. Vlach (Knot, Bulíř), 63. J. Vlach (Rosandič). Rozhodčí: Pešina, Veselý - Lhotský, Zíka. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:3. Bez diváků.

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Klepiš (Zaťovič, P. Holík) - 16. Perret (Smoleňák, Čáp), 28. Smoleňák (F. Pavlík, Koukal). Rozhodčí: Hradil, Horák - J. Svoboda, Šimánek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Bez diváků.

Madeta Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Pýcha (R. Přikryl) - 15. Blümel (Paulovič, Poulíček), 31. Camara (Anděl). Rozhodčí: Kika, Micka - Rožánek, Axman. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0.  Bez diváků.

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 2:3 - 0:0)

Branky nahrávky: 28. Rodewald (Kundrátek, Jaroměřský), 35. Martin Růžička, 42. Marcinko (P. Vrána, Martin Růžička), 45. Stránský (Martin Růžička, M. Doudera), rozhodující sam. nájezd Martin Růžička - 12. Buchtele (Pech, Říčka), 42. Pech, 48. Říčka (Pech, Němeček), 51. Jurčina (Tomášek, M. Sukeľ). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:5, navíc D. Musil (Třinec) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Úterý 19. ledna - 37. kolo:

17:00 HC Sparta Praha - Madeta Motor České Budějovice (vzájemné zápasy v této sezoně: 2:1, 5:1), Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav (3:4, 2:5),

17:30 PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň (2:1, 5:7; ČT Sport),

18:00 Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary (7:3, 3:4), HC Olomouc - HC Kometa Brno (1:4, 1:5), HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera (4:3, 5:1).