29. kolo ELH: Hradec snížil náskok Třince, Zlín zaskočil Spartu

foto Utkání 9. kola hokejové extraligy: HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec, 3. prosince 2021 v Pardubicích. Anthony Camara z Pardubic (vlevo) střílí gól. Zprava Milan Doudera z Třince a brankář Třince Marek Mazanec.

Praha - Na tři body se ztenčil náskok hokejistů Třince v čele extraligy po 29. kole. Oceláři prohráli 3:6 na ledě Pardubic, zatímco druhý Hradec Králové zvládl lépe prodloužení duelu ve Vítkovicích a zvítězil 2:1. Šok si prožila Sparta, která se po sérii tří výher musela sklonit před hráči posledního Zlína.

K vidění bylo několik skvělých individuálních výkonů. Pardubický obránce Jan Košťálek zaznamenal pět asistencí, zlínský bek Daniel Gazda si připsal čtyři body za hattrick a nahrávku, bilancí 0+4 se mohl pochlubit brněnský útočník Michal Krištof.

Pardubičtí i podruhé v této sezoně zdolali lídra z Třince. Na domácím ledě vyhráli 6:3, když dvakrát skórovali pardubičtí útočníci Anthony Camara a Adam Musil. Obránce Košťálek přispěl hned pěti asistencemi. Dynamo tak nadále zůstává jediným týmem, který Třinec v tomto ročníku ještě neporazil.

Vítkovice podlehly Hradci Králové 1:2 v prodloužení. O vítězství druhého týmu tabulky rozhodl v 64. minutě svým osmým gólem v sezoně Aleš Jergl. Domácí si přes porážku připsali už sedmý zápas v řadě s bodovým ziskem. Východočeši bodovali v arénách soupeřů pošesté za sebou.

Hokejisté Sparty podlehli Zlínu 4:6 a nenavázali na sérii tří vítězství. Pražané nečekaně selhali i přesto, že v zápase třikrát vedli. Hattrickem nasměroval hosty k výhře obránce Gazda, jenž dal také v závěru za vyrovnaného stavu vítězný gól. Berani snížili manko na předposlední Kladno na osm bodů.

Plzeň porazila Karlovy Vary 3:2. Vítězný gól domácích dal Jan Schleiss, když ve 48. minutě při přesilovce čtyři na tři zvýšil na 3:1. První bod za asistenci si v novém působišti připsal Jan Dufek. Škoda bodovala naplno potřetí v řadě a oplatila soupeři porážku z úvodního západočeského derby sezony.

Hokejisté Komety porazili předposlední Kladno 5:2, a to díky dobrému finiši ve třetí třetině, kterou vyhráli 3:0. Třetí porážku za sebou si připsal Litvínov s Olomoucí (3:4). Hanáci zabrali po třech zápasech bez bodu.

Statistika zápasů 29. kola extraligy:

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 20. Jiříček, 21. Dzierkals (Mertl, Dufek), 48. Schleiss (Čerešňák, Bulíř) - 33. Kulich (Flek), 52. Černoch (Immo, T. Rachůnek). Rozhodčí: Úlehla, Pražák – Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 3:4, navíc Kodýtek (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

HC Verva Litvínov - HC Olomouc 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 36. Chalupa (Stříteský, Hrbas), 37. Baláž (Kudrna), 56. Sukeľ (Kudrna, Balinskis) - 12. D. Krejčí (J. Knotek, J. Káňa), 25. Kucsera (Dujsík, Klimek), 39. Kunc (Kusko), 42. Nahodil (D. Krejčí). Rozhodčí: Pešina, Hodek - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 1000 (omezený počet).

HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 44. Lednický (Chlán) - 49. Smoleňák (McCormack, Kevin Klíma), 64. Jergl (Kevin Klíma, Lalancette). Rozhodčí: R. Svoboda, Obadal - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 4.Šoustal (Kučeřík, Meluzín), 11. Ďaloga (Krištof, Holland), 43. Vincour (Bartejs, Krištof), 44. Mueller (Krištof, Vincour), 57. Mueller (Bartejs, Krištof) - 31. Plekanec (Račuk, Wood), 34. Zikmund (Dotchin, Wood). Rozhodčí: Šír, Vrba - Axman, Kajínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 12. Camara (Košťálek, R. Kousal), 21. Camara (Říčka, Košťálek), 38. Říčka (Košťálek, Cienciala), 41. A. Musil (Košťálek), 50. A. Musil (Košťálek, Camara), 59. Cienciala (Hecl) - 26. Kundrátek (M. Kovařčík), 41. Martin Růžička (M. Doudera, Hrňa), 59. P. Vrána (Adámek). Rozhodčí: Kika, Šindel - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

HC Sparta Praha - PSG Berani Zlín 4:6 (2:1, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 8. Sobotka (Chlapík), 17. Chlapík (T. Pavelka), 34. Konečný (Mikliš), 58. Sobotka (Řepík, T. Pavelka) - 11. Honejsek (Okál, Mallet), 28. R. Veselý (Mamčics, Vopelka), 39. Gazda (Zabusovs, Michasenjok), 45. Zabusovs (Gazda, Hejcman), 59. Gazda (Michasenjok), 59. Gazda. Rozhodčí: Hejduk, Pilný - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 1000 (omezený počet).

1. Třinec 27 18 2 4 3 87:52 62
2. Hradec Králové 27 16 5 1 5 88:57 59
3. Plzeň 29 14 2 4 9 92:80 50
4. Pardubice 26 12 5 3 6 83:65 49
5. Mladá Boleslav 27 12 3 2 10 63:62 44
6. Vítkovice 27 11 3 2 11 57:66 41
7. Sparta Praha 27 9 4 4 10 95:87 39
8. Brno 27 9 5 2 11 79:79 39