Útok na Kyjev způsobil požár v šestnáctipodlažní obytné budově

foto Ilustrační foto - Obytný dům v Kyjevě zasažený ruským dronem během nočního útoku. 9. ledna 2026.  This content is intended for editorial use only. For other uses, additional clearances may be required.

Kyjev - Ruský dronový útok na Kyjev způsobil požár v šestnáctipodlažní obytné budově, uvedl podle agentury Reuters starosta města Vitalij Kličko. Agentura Ukrinform napsala, že ukrajinská protivzdušná obrana během noci zničila jednu ruskou balistickou raketu a 89 dronů.

Jestli někdo při útoku na ukrajinskou metropoli přišel o život nebo byl zraněn, zatím není jasné. Kličko napsal, že na místo směřují záchranáři. Šéf kyjevské vojenské správy Tymur Tkačenko uvedl, že hoří byt.

Kyjev v poslední době čelil několika rozsáhlým ruským útokům, v jejichž důsledku opakovaně velká část obyvatel zhruba třímilionového města dočasně přišla o dodávky elektřiny.

Ukrajinská armáda dnes uvedla, že země, která se už téměř čtyři roky brání ruské invazi, od úterního večera čelila třem ruským balistickým raketám a 113 dronům.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 14.01.2026 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je středa 14. ledna 2026

Očekáváme v 09:00 2°C

Celá předpověď