Vegas s Hertlem je v play off NHL na pokraji vyřazení

foto Utkání 2. kola play off NHL Edmonton - Vegas, 12. května 2025. Vpředu zleva Adam Henrique z Edmontonu a William Karlsson z Vegas.

New York - Hokejisté Vegas s Tomášem Hertlem podlehli v 2. kole play off NHL v Edmontonu 0:3 a v sérii prohrávají 1:3. Český útočník by v případě vyřazení Golden Knights mohl posílit národní tým na mistrovství světa. Carolina porazila Washington 5:2, vede 3:1 na zápasy a je krok od postupu.

Edmonton do druhého domácího duelu proti Vegas vstoupil výborně. Už po 87 vteřinách Adam Henrique otevřel skóre a ve 14. minutě zvýšil na 2:0. Ve druhé třetině přidal třetí gól Oilers Evander Kane, po jehož zásahu už se utkání pouze dohrávalo.

Hertl odehrál téměř 18 minut, během kterých vyslal na brankáře Stuarta Skinnera dvě střely. Edmonton udělal výrazný krok ke třetímu postupu do finále Západní konference za poslední čtyři roky.

K mečbolu Oilers pomohl i gólman Skinner, který se před třetím duelem kvůli zranění Calvina Pickarda vrátil do branky Edmontonu. A zatímco v prvním domácím utkání neodvrátil porážku 3:4, tentokrát mohl slavit. Zlikvidoval všech 23 střel Golden Knights a vyhrál první zápas v aktuálním play off.

"Od úvodního vhazování jsme hráli skvěle. Kluci výborně bránili a skvěle odpověděli na nevýrazný výkon ze čtvrtého zápasu. Dnešní výhru jsme si zasloužili," řekl Skinner. "Způsob, jakým kluci přede mnou pracovali, byl neuvěřitelný. Věřím tomu, že když budeme pokračovat tímto způsobem, tak to zvládneme dotáhnout. Je to proces a my mu musíme věřit. Když to uděláme, máme velkou šanci postoupit už v pátém utkání (ve středu v Las Vegas)," uvedl kanadský gólman.

Carolina ve čtvrtém utkání série poprvé vyhrála i přes to, že inkasovala víc než jeden gól. Základ k pohodlnému vítězství položili v úvodních dvou třetinách Shayne Gostisbehere a Seth Jarvis. Ve třetí dvacetiminutovce se týmy rozstřílely a padlo celkem pět branek. Washington se dvakrát dostal na dostřel, Carolina ale v obou případech dokázala odpovědět a zvítězila nakonec jednoznačně.

"Vytvořili jsme si nějaké šance ke zdramatizování zápasu, ale bohužel jsme je neproměnili. Naopak soupeř byl přesný. Naše chyby dokázal potrestat a zaslouženě vyhrál," řekl trenér Capitals Spencer Carbery.

Nedostatky ve hře svého týmu našel i kouč Caroliny Rod Brind'Amour, podle nějž Hurricanes dopřáli soupeři ve vlastním obranném pásmu příliš mnoho volnosti. "Musím říct, že v prvních dvou zápasech jsme působili kompaktnějším dojmem. Dnes jsme sice vyhráli, ale soupeři jsme darovali příliš zajímavých příležitostí. Vím ale, že v této fázi ročníku je to hlavně o výsledcích, a s tím jsem spokojený," řekl kouč Hurricanes.

Útočník Washingtonu Tom Wilson litoval, že Capitals nedokázali vytěžit víc z kontaktních branek ve třetí třetině. "Když jsme se dostali na dostřel, měli jsme využít psychickou výhodu a na soupeře zatlačit, bohužel se nám to ale nepovedlo a naopak jsme v obou případech inkasovali. Soupeř se na rozdíl od nás dokázal chytit na velkých momentech," řekl Wilson.

2. kolo play off NHL:

Východní konference:

Carolina - Washington 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Branky: 11. Gostisbehere, 22. Jarvis, 49. Hall, 57. S. Walker, 58. Svečnikov - 46. Chychrun, 53. Ovečkin. Střely na branku: 37:21. Diváci: 19.138. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Walker, 3. Jarvis (všichni Carolina). Stav série 3:1.

Západní konference:

Edmonton - Vegas 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky: 2. a 14. Henrique, 28. E. Kane. Střely na branku: 32:23. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. E. Kane, 3. Skinner (všichni Edmonton). Stav série 3:1.

Kanadské bodování play off NHL:

1.Rantanen(Dallas)1018(9+9)
2.McDavid(Edmonton)1017(3+14)
3.W. Nylander(Toronto)1015(6+9)
4.Draisaitl(Edmonton)1015(5+10)
5.Connor(Winnipeg)1013(5+8)
6.Bouchard(Edmonton)1012(4+8)
7.Marner(Toronto)1012(2+10)
8.MacKinnon(Colorado)711(7+4)
9.D. Strome(Washington)911(2+9)
10.Hintz(Dallas)1010(5+5)
66.Hertl(Vegas)105(3+2)
72.Faksa(St. Louis)75(1+4)
 Nečas(Colorado)75(1+4)
189.Palát(New Jersey)52(0+2)

Střelci:

1. Rantanen (Dallas) 9 branek, 2. MacKinnon (Colorado), A. Svečnikov (Carolina) oba 7, 4. W. Nylander (Toronto) 6, 5. Boldy, Kaprizov (oba Minnesota), Draisaitl, Perry (oba Edmonton), Knies, Tavares (oba Toronto), Bennett (Florida), Ovečkin (Washington), Connor (Winnipeg), Hintz (Dallas) všichni 5, ...28. Hertl (Vegas) 3.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 21.01.2026 ČTK

Reklama

-1°C

Dnes je středa 21. ledna 2026

Očekáváme v 09:00 -5°C

Celá předpověď