Plzeň vstřelila poprvé v sezoně pět gólů a porazila vedoucí Pardubice

foto Ilustrační foto - Hokejisté Plzně slaví branku, 20. září 2024, Plzeň.

Plzeň - Hokejisté Plzně porazili ve 24. kole extraligy Pardubice 5:2 a připsali si šesté vítězství z posledních sedmi utkání. Indiáni poprvé v ročníku vstřelili pět branek a utnuli sérii 11 proher ve vzájemných zápasech s Dynamem. Překvapivou porážku vedoucímu týmu připravili důraznou hrou a zlepšenou koncovkou. Hosté začali snižovat až za stavu 0:4. V domácím dresu se dvěma góly blýskl Dominik Simon, vítěznou trefu a zároveň svou premiérovou v extralize zaznamenal Fin Markus Nenonen.

Domácí v úvodu přežili nápor Pardubic, v jejichž dresu debutoval po návratu ze zámoří útočník Kelemen, a posléze i Malákovo vyloučení. V 11. minutě naopak sami potrestali zaváhání soupeře při rozehrávce díky Rohlíkově dorážce Elsonovy střely. Lépe kombinující hosté poté naráželi na pozorného gólmana Malíka, který v 15. minutě vyrazil pokus volného Smejkala z mezikruží a vleže akrobaticky zlikvidoval i rychlé zakončení Červenky. Bojovní Indiáni přežili také oslabení před koncem první třetiny.

Prostřední část zahájili aktivněji znovu hráči Dynama, ale Malík si poradil s ranou Kauta zápěstím z pravého kruhu i průnikem Sedláka. V polovině utkání se směrem dopředu začali tlačit domácí a Will musel zastavit střelu nekrytého Rubinse z pravé strany i následnou dorážku Rohlíka. Ve 32. minutě ještě pardubický gólman vyrazil ránu Schleisse z levého kruhu, ale hosty zradila nedisciplinovanost.

Indiáni sice nezužitkovali téměř minutovou přesilovku pět na tři, jenže ve 35. minutě krátce po jejím skončení zvýšil na 2:0 po rychlé kombinaci s Klepišem a Schleissem zblízka Simon. Za chvíli uchránil Dynamo od další pohromy pozorný Will, jenž vleže zastavil na brankové čáře nahození Schleisse z rohu. Hosté se pro množící se šarvátky nemohli dostat znovu do tempa.

Navíc ve 42. minutě zakončil brejk po levém křídle Nenonen přesnou ranou pod horní tyčku a zvýšil na 3:0. Šanci na snížení nabídl Dynamu nedovolený zákrok Simona, Paulovič ale neuspěl v dobré pozici střelou bez přípravy a udeřilo na druhé straně. Přečíslení tří na jednoho zakončil v 50. minutě po ideální přihrávce Elsona Simon vracející se z trestné lavice trefou na 4:0.

V 56. minutě však Malík chybnou rozehrávkou nabídl snadný gól Vondráčkovi a vzápětí při vyloučení Šaldy připravil Červenka krásnou asistencí trefu Pauloviče. Téměř tři minuty dlouhou hru bez brankáře už hosté nevyužili a na konečných 5:2 upravil 13 sekund před sirénou střelou do prázdné branky Merežko. Pardubičtí tak neprodloužili třízápasovou vítěznou sérii.

Hlasy trenérů po utkání:

Josef Jandač (Plzeň): “Věděli jsme, proti komu hrajeme, ale ve své podstatě se musíme soustředit sami na sebe. Už v pátek proti Varům jsme přes nepříznivý výsledek neodehráli špatný zápas, ale nedali jsme góly. Dnes jsme sice hráli proti favoritovi, ale kluci byli od začátku nastavení na boj. Důležité bylo ubránit v první třetině dvě oslabení a pomohlo nám, že jsme šli do vedení. Ve druhé třetině jsme zvládli všechny situace včetně šarvátek a konečně jsme si pomohli využitou přesilovkou. Pak jsme hráli velmi dobře, ale závěr jsme si sami zkomplikovali. Naštěstí jsme to i tak zvládli a bereme zasloužené tři body.“

Václav Baďouček (Pardubice): "Troufnu si říci, že jsme v první třetině byli lepší, ale bohužel jsme nevyužili dvě přesilové hry a naší chybou jsme poslali domácí do vedení. Druhá třetina byla od nás špatná. Nechali jsme se zbytečně vyprovokovat a byli jsme nedisciplinovaní. Nabídli jsme soupeři přesilovku pět na tři a oni jí využili. Úvod do třetí třetiny nám znovu úplně nevyšel a po našem špatném střídání soupeř odskočil na rozdíl tří branek. Dva naše góly přišly už příliš pozdě, pak jsme byli konečně hladovější po gólech, ale domácí zaslouženě zvítězili.“

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 11. O. Rohlík (Elson), 36. D. Simon (Schleiss, Klepiš), 42. Nenonen (Kvasnička, Malák), 50. D. Simon (Elson, O. Rohlík), 60. Merežko (Lev) - 56. Vondráček, 57. Paulovič (Červenka, L. Sedlák). Rozhodčí: Šír, Obadal - Hlavatý, Axman. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváci: 4123.

Plzeň: N. Malík - Kvasnička, Rubins, Merežko, Šalda, Piskáček, Malák, Skok - O. Rohlík, D. Simon, Elson - Holešinský, Klepiš, Schleiss - L. Strnad, Lev, Nenonen - Matýs, Mertl, T. Urban. Trenér: Jandač.

Pardubuce: Will - Čerešňák, D. Musil, Hrádek, Hájek, J. Zbořil, Vála, Michal Houdek - Smejkal, L. Sedlák, Červenka - M. Kaut, Kondelík, R. Kousal - Herčík, Paulovič, Kelemen - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Baďouček.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 8.01.2026 ČTK

Reklama

-1°C

Dnes je čtvrtek 8. ledna 2026

Očekáváme v 21:00 -5°C

Celá předpověď