26. ligové kolo: Slovácko porazilo Liberec, Plzeň remizovala v Karviné

foto Utkání 26. kola první fotbalové ligy: MFK Karviná - Viktoria Plzeň, 10. dubna 2021 v Karviné. Zleva Kristi Qose z Karviné, Šimon Falta z Plzně a Lukáš Čmelík z Karviné.

Praha - Fotbalisté Slovácka zvítězili v jednom ze šlágrů 26. kola první ligy nad Libercem 1:0 a dál drží třetí místo v tabulce. Jablonec porazil doma Zlín 3:1, další z favoritů Plzeň naopak jen remizovala v Karviné 1:1. Ostrava zdolala ve slezském derby Opavu jasně 3:0 a Příbram prohrála 0:2 s Olomoucí.

Jedinou branku na Slovácku vstřelil v 66. minutě z penalty domácí Václav Jurečka. Tým z Uherského Hradiště bodoval ve 13 z posledních 14 ligových zápasů a před čtvrtým Jabloncem má nadále náskok jednoho bodu. Liberec tři kola po sobě nezvítězil a patří mu pátá příčka se sedmibodovou ztrátou na Slovácko.

V Jablonci padly všechny branky po změně stran. Domácí rozhodli o výhře v rozmezí 48. až 51. minuty, kdy se trefili Vojtěch Kubista a Vladimir Jovovič. V 87. minutě zvýšil Jakub Považanec, konečné skóre stanovil v nastavení hostující Jakub Janetzký. Severočeši neprohráli v nejvyšší soutěži popáté za sebou, Zlínští po druhé ligové porážce po sobě klesli na 13. pozici.

Plzeň zaváhala po sérii šesti soutěžních výher. Svěřenci trenéra Adriana Guľy zůstali na šestém místě neúplné tabulky, ale mají dva zápasy k dobru. Slezané ani ve druhém utkání pod staronovým koučem Jozefem Weberem neprohráli a poskočili na 12. příčku. Domácí poslal do vedení ve 13. minutě kapitán Michal Papadopulos, krátce po změně stran odpověděl střídající Jean-David Beauguel.

Baníku ve slezském derby zařídil výhru dvěma góly v úvodním dějství Tomáš Zajíc, po pauze se trefil střídající David Buchta. Ostravští po pětigólovém vítězství nad Příbramí doma podruhé za sebou naplno bodovali. Naopak Opava potřetí po sobě prohrála a zůstala v tabulce předposlední.

Poslední je nadále Příbram po prohře s Olomoucí. Sigma rozhodla až v posledních 20 minutách po vlastní brance Filipa Zorvana a gólu Davida Housky. Středočeský celek ani ve třetím ligovém utkání pod trenérem Jozefem Valachovičem nezvítězil a na tři body čeká už 15 kol. Sigma po dvou zápasech skórovala a podruhé za sebou v nejvyšší soutěži vyhrála venku.

Už v pátek Pardubice podlehly Bohemians 1905 0:2. V neděli se hrají zbylé tři zápasy 26. kola včetně pražského derby mezi obhájcem titulu Slavií a Spartou. Kvůli omezením proti šíření koronaviru stále nemohou do hledišť fanoušci.

Statistika sobotních zápasů 26. ligového kola:

--------

MFK Karviná - Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)

Branky: 13. Papadopulos - 52. Beauguel. Rozhodčí: Hocek - Blažej, Šimáček - Ginzel (video). ŽK: Mazáň, Čmelík - Kovařík. Bez diváků.

FK Jablonec - Fastav Zlín 3:1 (0:0)

Branky: 48. Kubista, 51. Jovovič, 87. Považanec - 90.+2 Janetzký. Rozhodčí: Machálek - Dohnálek, Flimmel - Julínek (video). ŽK: Procházka, Janošek (oba Zlín). Bez diváků.

1. FK Příbram - Sigma Olomouc 0:2 (0:0)

Branky: 74. vlastní Zorvan, 82. Houska. Rozhodčí: Proske - Kotík, Matoušek - Lerch (video). ŽK: O. Kingue - Zmrzlý, Poulolo. Bez diváků.

Baník Ostrava - SFC Opava 3:0 (2:0)

Branky: 14. a 29. Zajíc, 57. Buchta. Rozhodčí: Hrubeš - Kotalík, Pečenka - Adámková (video). ŽK: Jánoš - Mondek, Tiéhi, Juřena. Bez diváků.

1. FC Slovácko - Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Branka: 66. Jurečka z pen. Rozhodčí: Marek - Kubr, Antoníček - Adam (video). ŽK: Hofmann, Divíšek - Chaluš. Bez diváků.