Sázky na MS v hokeji opět přesáhly dvě miliardy Kč, byly rekordní

foto Mistrovství světa v hokeji v Tampere - o 3. místo:USA - Lotyšsko, 28. května 2023. Roberts Bukarts (vpavo) z Lotyšska střílí gól, vlevo brankář Casey DeSmith z USA. 

Praha - Objem sázek na skončené mistrovství světa v hokeji u českých sázkových kanceláří přesáhl dvě miliardy korun, a byl tak mírně vyšší než při loňském rekordním šampionátu. Zájem sázkařů přitom snížilo vypadnutí českého týmu ve čtvrtfinále. Šampionát přinesl ve vyřazovacích bojích řadu překvapení, takže sázkové společnosti celkově nad sázkaři vyhrály. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími kancelářemi.

"Tipsport přijal na hokejové mistrovství světa čtyři miliony tiketů za 1,123 miliardy korun, to je účet za sázkovou akci roku. Náběry jsou srovnatelné s loňským mistrovstvím," řekl ČTK hlavní bookmaker kanceláře Pavol Boško. Miliardový zájem o šampionát podle něj jen potvrdil, že hokej je ČR stále nesmírně populární. A to ještě česká reprezentace neprožila ideální šampionát a nenavázala na třetím místo z loňska, dodal.

Objem Sázek u Fortuny dosáhl téměř 700 milionů korun, což je o zhruba desetinu více než v minulém roce, uvedl mluvčí společnosti Petr Šrain. Zájem o šampionát i podle něj negativně ovlivnily celkově matné výkony a výsledky českého týmu v základní skupině, stejně jako jeho absence v bojích o medaile. U Chance sázky podle mluvčí Andrey Žáčkové letos překročily 200 milionů Kč. "Sázejícím se tolik nedařilo. Hned v několik utkáních je bookmakeři přehráli," podotkla.

"Letošní mistrovství světa předčilo naše očekávání, sázkaře opravdu lákalo. Oba víkendové dny byly, co se náběrů peněz týká, rekordní, a to i bez účasti českého týmu v bojích o medaile," uvedl bookmaker Betana Jakub Vilikus. Mistrovství světa bylo podle něj obecně pro sázkové kanceláře povedené, což jen podtrhly výsledky lotyšské reprezentace ve vyřazovací fázi, kde o překvapení nebyla nouze.

Začátek šampionátu sázkařům celkem svědčil, favorité potvrzovali své ambice, ale po základních skupinách se podle Boška situace otočila a přišla i historická překvapení. "Medaile pro Lotyšsko, a také druhé místo Německa, to očekával málokdo. Tyhle výsledky sázkařům nepřály,“ poznamenal.

Díky 15. květnu, kdy zaváhalo Česko s Lotyšskem a Kanada se Slovenskem, a v kontextu překvapivých výsledků v play-off nakonec skončili podle Šraina v mírném plusu bookmakeři. Nejvyšší vyplacená výhra u Fortuny činí 1,161 milionu korun a padla díky kombinaci pěti výsledků v základních skupinách. Nejvyšší trefený kurs byl 306:1, šlo o přesné výsledky 3:3 v utkání USA - Německo (18:1) a Kanada – Lotyšsko 4:2 při kurzu 17:1. Výhra při vkladu 500 korun činila 153.000 korun.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď