Kvitová je po titulu z Miami hrdá na to, že stále může vyhrávat velké turnaje

foto Česká tenistka Petra Kvitová se raduje po vítězství finálového utkání turnaje v Miami, 1. dubna 2023.

Miami - Petra Kvitová si ve 33 letech dokázala, že stále může hrát s nejlepšími a dominovat na velkých turnajích. Toho si po vítězném tažení až k trofeji na prestižním turnaji v Miami hodně cení, jak řekla na tiskové konferenci. Po roce a půl se dvojnásobná wimbledonská šampionka vrátí do první desítky světového žebříčku. A ziskem jubilejní trofeje si česká tenistka vylepšila bilanci finálových zápasů na 30-11.

"Beru jako velké pozitivum, že stále můžu hrát s těmi nejlepšími. Jsem hrdá na to, že i ve svém věku můžu vyhrávat velké turnaje," řekla po zápase s Jelenou Rybakinovou, kterou porazila po "nekonečném" tie-breaku v prvním setu 7:6 a 6:2. Soupeřce z Kazachstánu ukončila sérii 13 vyhraných zápasů a připravila ji zároveň o šanci na ceněný Sunshine Double, neboť Rybakinová do Miami přijela jako šampionka z Indian Wells.

"Tie-break rozhodl celý zápas. Byl nejdelší v mé kariéře, ale nějak jsem to zvládla. Na jeho začátku měla (Rybakinová) tolik es, že jsem ani nemohla hrát," líčila Kvitová. Čerpala prý ale ze svých bohatých zkušeností. Zkrácenou hru získala až poměrem 16:14. Odvrátila pět setbolů, sama jich měla stejný počet. Jen tie-break trval 22 minut, první set hodinu a šest minut.

"Hrála jsem už tolik finále... Vím, že je můžu hrát dobře bez ohledu na to, proti komu se postavím. To pro mě bylo moc důležité vědět. Zkušenosti hrály velkou roli," řekla rodačka z Bílovce, jež je o deset let starší než světová sedmička Rybakinová.

Loni v prosinci Kvitová řekla, že díky výkonům ve druhé polovině sezony dostala do tenisu novou chuť a nevidí důvod, proč končit kariéru. Výsledky v Miami i v Indian Wells, kde se dostala do čtvrtfinále, v ní zanechaly skvělé pocity. "Jsem opravdu šťastná. A taky hodně vyčerpaná," shrnula. "Je těžké čelit mladým holkám. A taky únavné," dodala s úsměvem.

Šampionkou turnaje WTA 1000 v Miami se stala jako první česká tenistka. A druhá nejstarší po Američance Sereně Williamsové. "Miluju hrát finále. A miluju trofeje. To je to, co na tenise miluju nejvíc. Hru samotnou, boj. I mentální stránku, když musíte přemýšlet, co byste měli hrát, co neměli," vyjmenovala svěřenkyně Jiřího Vaňka, s nímž je zasnoubená.

Svá tenisová očekávání po dvou snových týdnech v Miami prý nezmění. "Nemám žádné cíle. Mým cílem bylo vždycky mít jeden titul v sezoně, takže už mám splněno," usmála se tenistka, které málem ukončil kariéru před Vánoci v roce 2016 muž, který ji doma napadl a vážně poranil na ruce.

Nyní si Kvitová z Miami odvezla s cennou trofejí i prémii 1,26 milionu dolarů a jistotu, že v pondělním žebříčku bude opět v první desítce. Na konci sezony 2011, v níž poprvé vyhrála Wimbledon, už byla druhá na světě.

Přehled českých a čs. vítězek tenisových turnajů WTA ve dvouhře

167 - Martina Navrátilová

30 - Petra Kvitová

27 - Hana Mandlíková

24 - Jana Novotná

16 - Karolína Plíšková

10 - Helena Suková

7 - Regina Maršíková, Lucie Šafářová

6 - Nicole Vaidišová, Barbora Krejčíková

4 - Renáta Tomanová

3 - Radka Zrubáková, Klára Zakopalová, Kateřina Siniaková

2 - Radka Bobková, Iveta Benešová, Barbora Strýcová

1 - Petra Langrová, Eva Švíglerová, Ludmila Richterová, Květa Peschkeová, Daniela Bedáňová, Adriana Gerši, Kristýna Plíšková, Markéta Vondroušová, Karolína Muchová, Marie Bouzková, Linda Fruhvirtová.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 23. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď