Fotbalisté přivítají Faerské ostrovy v Plzni, Moldavsko budou hostit v Olomouci

foto Ilustrační foto - Trenink fotbalové reprezentace Česka před přípravným fotbalovým utkáním Česko - Faerské ostrovy, 15. listopadu 2022, Olomouc.

Praha - Čeští fotbalisté odehrají říjnový domácí zápas kvalifikace mistrovství Evropy s Faerskými ostrovy v Plzni, Moldavsko v závěrečném duelu skupiny v listopadu přivítají v Olomouci. O dějišti zářijového utkání s Albánií se teprve rozhodne, ve hře jsou pražské stadiony v Edenu a na Letné a Plzeň. Na dnešním jednání o tom rozhodl výkonný výbor Fotbalové asociace ČR (FAČR).

Česká reprezentace sehraje v pětičlenné kvalifikační skupině E čtyři domácí zápasy. Už za dva dny v pátek v úvodním duelu v pražském Edenu přivítá Polsko, které je papírové nejtěžším soupeřem. O další tři dny později se svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého představí v Moldavsku. Dalším domácím zápasem bude 7. září souboj s Albánií, Faerské ostrovy bude národní celek hostit 15. října a 20. listopadu uzavře skupinu s Moldavskem.

"Nemluvil bych o větších a menších soupeřích. Mluvil bych o tom, že chceme reprezentaci nabídnout v různých koutech České republiky. Tato místa máme prověřená. Je to projednané s kluby, hráli jsme tam v minulém roce, zázemí známe. Dalším z cílů je, že budeme směřovat k tomu, abychom Faerské ostrovy v Plzni i Moldavsko v Olomouci vyprodali," řekl na tiskové konferenci předseda FAČR Petr Fousek.

"O dějišti utkání s Albánií rozhodneme hned po odehrání prvního kvalifikačního dvojzápasu. Pracujeme se třemi variantami. Předpokládáme, že úvodní blok kvalifikace napoví. Musíme vzít v úvahu všechny faktory, každý soupeř má nějaký zvuk. Albánie je v reálu mnohem silnější mužstvo, než zní. Pokud vykročíme dobře a Albánie třeba sehraje zajímavý zápas s Polskem, mohli bychom naplnit i větší stadion," doplnil Fousek.

Do budoucna FAČR počítá s tím, že některé reprezentační zápasy bude hostit i nový stadion v Hradci Králové. "Pro září to ještě ve hře není. Důvod je prostý: zaprvé stadion ještě není dostavěný, došlo k nějakému drobnému zpoždění. Z pohledu UEFA je pak nutné, aby nejdřív přijela inspekce a stadion licencovala. Pak aby byl stadion vyzkoušen v provozu při mezistátním utkání na nižší úrovni - přátelák áčka, jednadvacítka, ženy," vysvětlil Fousek.

Na evropský šampionát v příštím roce v Německu postoupí první dva týmy z každé skupiny. O zbylá tři místa na turnaji se v play off podle pořadí v Lize národů utká 12 zemí, které neuspějí v klasické kvalifikaci. Česká reprezentace od rozdělení federace na Euru ještě nikdy nechyběla.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď