Při požáru rodinného domu ve Frýdku-Místu zemřel muž

foto Při odpoledním požáru rodinného domu ve Frýdku-Místku zemřel muž, hasiči ho našli uvnitř už bez známek života, 16. března 2023, Frýdek-Místek.

Frýdek-Místek - Při požáru rodinného domu ve Frýdku-Místku zemřel odpoledne muž. Hasiči ho našli uvnitř domu už bez známek života, uvedli na webu. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé hasičů i policisté. Na místě zasahovaly tři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů.

Požár byl na tísňovou linku ohlášen šest minut před 17:00, na místo vyjeli profesionální hasiči z Frýdku-Místku a dobrovolné jednotky z Frýdku a Paskova.

"Hasiči vnikli v dýchací technice, s termokamerou a vodním proudem do domu, v prvním nadzemním podlaží našli v zasaženém pokoji muže bez známek života," uvedli moravskoslezští hasiči.

Požár dostali pod kontrolu zhruba za čtvrt hodiny po příjezdu. Během zásahu vypnuli přívod elektřiny a plynu a kvůli odvětrání nasadili přetlakový ventilátor. Uvnitř domu museli rozebrat část stropu mezi podkrovím a půdním prostorem a dohasit jednotlivá ohniska. Průzkumem hasiči zjistili, že v domě nebyl nainstalován detektor kouře, takzvaný hlásič požáru. Krátce po 19:00 byl zásah ukončen, na místě zůstala dohlížet dobrovolná jednotka z Frýdku. Příčinu vzniku požáru zjišťují hasiči i specialisté z řad policie.

"V současné době jsou policisté stále na místě, a jakmile to okolnosti dovolí, budou společně s hasiči provádět ohledání místa zahoření. Již při příjezdu na místo se venku nacházely další osoby z rodinného domu," řekla po 20:00 policejní mluvčí Eva Michalíková.

Podle mluvčího záchranné služby Lukáše Humpla záchranáři již nemohli pomoci jednapadesátiletému muži, který se nacházel uvnitř domu. "Následkům požáru podlehl před jejich příjezdem. Ošetřena byla o dva roky mladší žena, která jevila známky interních obtíží. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji záchranáři ponechali na místě události, její transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný," uvedl Humpl.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 5. června 2023

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď