Na Chrudimsku vjelo auto do rybníka, řidič byl neplavec, stihl zavolat pomoc

foto V Miřeticích na Chrudimsku 16. března 2023 havarovalo osobní auto, vjelo do rybníka. Řidič stihl zavolat na tísňovou linku, že se s ním potápí auto a on neumí plavat. Náhodný svědek šoféra zachránil před příjezdem hasičů.

Miřetice (Chrudimsko) - V Miřeticích na Chrudimsku dnes časně havarovalo osobní auto, vjelo do rybníka. Řidič stihl zavolat na tísňovou linku, že se s ním potápí auto, nemůže se dostat ven a on neumí plavat. Náhodný svědek ho zachránil před příjezdem hasičů, policie a sanitky, uvedly mluvčí hasičů a policie.

V Miřeticích na Chrudimsku 16. března 2023 havarovalo osobní auto, vjelo do rybníka. Řidič stihl zavolat na tísňovou linku, že se s ním potápí auto a on neumí plavat. Náhodný svědek šoféra zachránil před příjezdem hasičů. Nehoda škody Fabia se stala v místní části Miřetic, ve Švihově. Sedmapadesátiletého neplavce z vody vytáhl řidič sypače, který jel kolem a viděl auto ve vodě. Zavolal na linku 158 a pak skočil do vody a plaval asi 15 metrů k potápějícímu se autu.

"Tento 49letý zachránce neváhal a skočil do ledové vody, kdy i teplota vzduchu byla pod nulou, a snažil se řidiče z auta vyprostit. To se mu naštěstí podařilo a jisto jistě zachránil řidiči život," uvedla mluvčí policie Markéta Janovská.

Zachráněného muže ošetřili zdravotníci, o řidiče, který skočil do vody, se postarali hasiči. "Hasiči mu poskytli náhradní oblečení a tepelný komfort. Hasiči z člunu prováděli průzkum, zda se na hladině rybníka neobjeví ropné skvrny, tedy zda z vozu neunikaly provozní náplně," řekla mluvčí hasičů Vendula Horáková. S pomocí potápěčů a jeřábu hasiči auto z vody vytáhli, dodala.

"Upozorňujeme řidiče, že ač denní teploty v některých místech v Pardubickém kraji některý den atakovaly i deset stupňů, ráno mohou být silnice namrzlé," dodala Janovská.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 29. května 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď