Začal poslední turnus jarních prázdnin, mimo jiné v půlce Prahy či v Brně

foto Ilustrační foto - Instruktor učí děti lyžovat na sjezdovce ve Ski Aréně Karlov, 4. ledna 2023, Karlov pod Pradědem, Jeseníky.

Praha - Začal poslední turnus jarních prázdnin, které odstartovaly na začátku února. Týdenní volno si v těchto dnech užívají žáci základních a středních škol v Praze 1 až 5 a v okresech Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny a Karviná.

Mnoho rodin jezdí o jarních prázdninách tradičně na hory, ať už do Česka či do zahraničí. Pro provozovatele horských areálů a tamních ubytoven představuje toto období jeden z vrcholů sezony. Právě kvůli tomu se prázdniny střídají postupně jen po několika okresech.

Velká tuzemská střediska mají stále velmi dobré podmínky, naproti tomu v níže položených místech se situace kvůli oteplení zhoršila a v některých malých skiareálech se už vleky zastavily. Sníh odtává také v běžeckých stopách, ve vyšších polohách ale stále drží.

Počasí v tomto týdnu bude velmi proměnlivé. Po víkendovém ochlazení zpočátku teploty vystoupají až ke 14 stupňům, bude pršet, někde sněžit. Ve středu se sice ochladí, v dalších dnech ale budou teploty postupně stoupat až k 16 stupňům Celsia.

Další volno, pětidenní, čeká žáky a studenty počátkem dubna o Velikonocích. Na jednodenní velikonoční prázdniny ve čtvrtek 6. dubna naváže páteční svátek, víkend a Velikonoční pondělí, které je také dnem volna.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 29. května 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď