Desátý ročník VeganFestu v Brně zahájilo plné Divadlo Husa na provázku

foto 10. ročník Veganfestu v divadle Husa na provázku, 11. března 2023, Brno.

Brno - Plné Divadlo Husa na provázku v Brně zahájilo desátý ročník VeganFestu. Přišlo odhadem 300 lidí, řekl ČTK Martin Štrunc z pořadatelského Kolektivu pro zvířata. Příchozí mohou ochutnat veganské pokrmy od chlebíčků přes polévky až po sladké. Součástí programu jsou i přednášky nebo workshopy s veganskou tematikou. Festival končí 19. března a na každý den má program.

Fotogalerie

Akce je pro všechny zdarma. "VeganFest je největší edukační festival o vztahu ke zvířatům a o veganství v České republice. Nejen přednášky, ale i workshopy jsou určeny jak pro laickou i odbornou veřejnost, tak pro stále rostoucí veganskou komunitu," uvedl Štrunc. Na místě je možné ochutnat i různá veganská jídla. "Jsou to chlebíčky, bagety, polévky, humus, ale taky sladké jako muffiny nebo větrníky," vyjmenoval Štrunc.

Víkendový program začal v Divadle Husa na provázku, příští víkend bude v Café Práh ve Vaňkovce. Přes týden je program na různých místech. "U přednášek se lze bavit například o tom, jak se stát veganem a levně nebo jak zlepšit sportovní výkon. Máme i debatu veganských zdravotníků, mezi kterými jsou lékaři, sestry i magistři farmacie," řekl Štrunc.

Ve všední dny se návštěvníci mohou těšit na doprovodné akce jako například veganský rodičovský workshop, workshop vaření beze zbytku či workshop výroby domácí vegan drogerie.

Akci pořádá Kolektiv pro zvířata. Jeho členové se zabývají propagací veganského životního stylu společně s osvětou týkající se ochrany zvířat.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď