Déšť a tání sněhu rozvodní šumavské řeky, vydatně pršet tam má do čtvrtka

foto Rozvodněná řeka - ilustrační foto.

Praha - Na jihozápadě Čech bude od noci na čtvrtek do čtvrtečního odpoledne vydatně pršet. Vlivem srážek a tání sněhu se rozvodní tamní řeky, zejména pak ty, které odvodňují Šumavu a Český les. Mohou překročit první, případně i druhý povodňový stupeň, informoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V části České republiky, především v její jižní polovině, pak bude ve čtvrtek foukat silný vítr.

Upozornění před vydanými srážkami platí od dnešních 22:00 do čtvrtečních 13:00 pro Jihočeský a Plzeňský kraj. Meteorologové tam předpokládají úhrny srážek nad 30 milimetrů za šest hodin. V těchto regionech se zvednou hladiny řek a počítat je s tím podle ČHMÚ do pátečního poledne. Vysoký stupeň nebezpečí rozvodnění řek platí zejména pro oblasti Prachatic, Vimperka, Domažlic, Horažďovic, Klatov a Sušice. Voda se tam může vylévat i z břehů, uvedli meteorologové.

Ve čtvrtek bude podle nich zároveň zesilovat v části Česka západní vítr. Konkrétně v Praze, Středočeském, Jihočeském, Plzeňském, Pardubickém a Jihomoravském kraji a na Vysočině může místy foukat rychlostí 65 až 75 kilometrů v hodině. Večer vítr zeslábne.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 27. září 2023

Očekáváme v 19:00 19°C

Celá předpověď