Policistu, který chyboval se zbraní ve školce, čeká zřejmě kázeňský postih

foto Střelná zbraň - pistole - ilustrační foto.

Přerov - Policistu, kterému náhodně vystřelila služební zbraň po besedě v přerovské mateřské školce, zřejmě čeká kázeňský postih. Krajský policejní ředitel Tomáš Landsfeld nařídil v souvislosti s tímto incidentem opětovné proškolení policistů v manipulacích se zbraní, aby se podobné případy již neopakovaly. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Jitka Dolejšová. Policie dnes upřesnila, že zbraň nevystřělila v blízkosti dětí, ale v odděleném prostoru místnosti. Událost, při které se nikdo nezranil, nadále vyšetřuje odbor vnitřní kontroly.

Stala se ve čtvrtek dopoledne v mateřské škole Dvořákova. "Z prvotního šetření odboru vnitřní kontroly vyplývá, že policista manipuloval se zbraní v závěru besedy a k náhodnému výstřelu nedošlo v bezprostřední blízkosti dětí, ale v odděleném prostoru místnosti. Nikdo nebyl zraněn ani ohrožen na životě. Šetření pracovníků odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje ještě nebylo ukončeno, proto je předčasné vyjadřovat se k postihu policisty, s největší pravděpodobností se však bude jednat o kázeňský přestupek," uvedla policejní mluvčí.

Vedení krajské policie již ve čtvrtek uvedlo, že v reakci na tuto událost přijme opatření. "Ačkoliv je služební příprava a manipulace se zbraní jednou z nejvíce procvičovaných aktivit, krajský ředitel nařídil opětovné důsledné proškolení této problematiky a také to, aby se instruktoři služební přípravy v rámci pravidelného výcviku ve zvýšené míře zaměřili na bezpečnou manipulaci se služební zbraní," doplnila mluvčí.

Besedy, na kterých se děti seznamují s prací policisty a budují si tak k němu důvěru, se účastnilo podle informací ČTK 12 předškoláků. Incident vyvolal na sociální síti mezi rodiči v Přerově velkou diskusi, řada z nich se podivovala nad tím, že policisté chodí na tyto besedy se služební zbraní. Podle policie je to však namístě. "Služební zbraň je součástí policejního stejnokroje a v případě, že do mateřské školy na besedu jde policista z přímého výkonu služby, tak je i naprosto odůvodnitelné, že ji u sebe má," dodala mluvčí Dolejšová.

Podle ní podobných besed v Olomouckém kraji organizuje policie ročně stovky, v tomto případě šlo podle vedení krajské policie o ojedinělý incident, který není systémovým selháním, ale pochybením konkrétního policisty.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 29. května 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď