Pohřešovaný Bolivijec přežil 31 dní v džungli na červech a dešťové vodě

foto Červi, hmyz, gastro - ilustrační foto.

La Paz - Pátrací tým v Bolívii nalezl 31 dní pohřešovaného Jhonattana Acostu, který se ztratil v amazonské džungli na severu země při lovu s přáteli. Acosta za měsíc v pralese zhubl 17 kilogramů, vykloubil si kotník a přežil díky tomu, že pil dešťovou vodu, kterou sbíral do bot, a jedl červy a další hmyz. Informovala o tom dnes britská BBC.

"Jedl jsem červy, jedl jsem hmyz, nevěřili byste, čím vším jsem si musel projít, abych takhle dlouho přežil," uvedl Acosta pro televizi Unitel TV. Po více než měsíci v džungli muž spatřil pátrací skupinu, kterou tvořili jeho přátelé a místní. Acosta se k nim dokulhal přes trnité keře a křičel, aby na sebe upozornil.

"Bratr nám řekl, že když si čtvrtý den vykloubil kotník, začal se bát o svůj život," uvedl Jhonattanův mladší bratr Horacio Acosta.

Acosta za dobu strávenou v pralese narazil na několik divokých zvířat včetně jaguára. Neměl s sebou mačetu ani baterku a poslední náboj v brokovnici vystřelil, aby vyplašil stádo pekariovitých, prasatům podobných amazonských sudokopytníků.

Muž se po traumatické zkušenosti rozhodl zanechat lovu a věnovat se hudbě. "Bude hrát hudbu k oslavě boha, kterému to slíbil a myslím, že svůj slib dodrží," uvedl Horacio Acosta.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď