NBC: Biden zvažuje, že kolem výročí ruské invaze na Ukrajinu navštíví Evropu

foto Americký prezident Joe Biden 

Washington - Americký prezident Joe Biden zvažuje, že v únoru v období kolem výročí ruské invaze na Ukrajinu navštíví Evropu, aby dal najevo podporu Kyjevu. Napsal to zpravodajský server televize NBC, podle něhož by Biden také mohl oznámit nový balík pomoci Ukrajině.

Bílý dům podle serveru přemýšlí o tom, jak by Biden mohl připomenout první výročí ruské invaze, které připadá na 24. února. Cílem je, aby prezident využil této příležitosti a upozornil na odolnost Ukrajiny vůči brutálnímu vojenskému tažení Ruska a potvrdil solidaritu Spojených států s ukrajinským lidem, uvedla NBC.

Administrativa stále zvažuje, jaké evropské země by měl prezident navštívit. Podle dvou zdrojů je jednou z nich Polsko, které patří k největším podporovatelům Ukrajiny.

Činitelé v Bidenově administrativě také jednali o možnosti oznámit další velký balík vojenské pomoci napadené zemi na výročí začátku války, sdělily NBC tři zdroje. Definitivní rozhodnutí ale ještě nepadlo.

Spojené státy jsou největším poskytovatelem vojenské pomoci Ukrajině. Ve středu Biden oznámil, že východoevropské zemi dodají i 31 tanků Abrams, což dosud odmítaly.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je čtvrtek 28. září 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď