Fotbalisty Slavie posílil talentovaný univerzál Pech z Mladé Boleslavi

foto Ilustrační foto - Utkání 5. kola první fotbalové ligy: FK Pardubice - FK Mladá Boleslav, 27. srpna 2022, Ďolíček, Praha. Zleva David Pech z Boleslavi a Matěj Helešic z Pardubic.

Praha - Druhou zimní posilou fotbalistů pražské Slavie se stal David Pech. Dvacetiletý univerzál na pravou stranu hřiště přestoupil do Edenu z Mladé Boleslavi a v novém působišti dnes podepsal smlouvu do 30. června 2027. Vršovický klub o tom informoval na svém webu.

"Jsem strašně šťastný, že o mě Slavia, tak velký klub, projevila zájem. Doufám, že mi její herní styl bude sedět. Jsem vytrvalostně i fyzicky vybavený hráč, na tom si Slavia zakládá. Moc se těším na fanoušky i staré známé z Boleslavi, snad mi pomůžou se co nejrychleji zabudovat do kabiny," připomněl Pech, že ve Slavii působí i několik dalších hráčů z Mladé Boleslavi.

Mládežnický reprezentant, který vloni s jednadvacítkou vybojoval postup na mistrovství Evropy, má dosud v české lize na kontě 36 zápasů a dvě vstřelené branky. Všechny starty si připsal za Boleslav, v nejvyšší soutěži debutoval v roce 2019. V podzimní části této sezony zasáhl Pech do všech 16 kol, většinou na pozici pravého halfbeka.

Slavia si od nové posily hodně slibuje. "David je univerzální hráč, umí zahrát na více postech, v kariéře prošel snad všechny. Jeho nejtypičtější post je ve středu hřiště, ale teď nastupoval hlavně na pozici pravého obránce, zahraje i nalevo, zkrátka univerzál," uvedl kouč Pražanů Jindřich Trpišovský.

"Brzy začal hrát v lize, pak ho zbrzdilo zranění, ale na svůj věk má hodně ligových startů. Používá obě nohy, je fotbalový s velmi dobrým pohybem. Sledujeme ho delší dobu, nejintenzivněji od léta, kdy se vrátil po těžkém zranění a zažil dobrou podzimní část. Jsem rád, že to dopadlo, protože je to hráč nastupující generace, který má před sebou velkou perspektivu," dodal Trpišovský.

Přestupní částku podle tradice ani jeden z klubů nezveřejnil. "Transfery do Slavie a Sparty i zahraničních klubů jsou pro nás důležité i z pohledu zabezpečení ekonomického rozpočtu. Máme výhledově ambice rozvíjet mladé talentované fotbalisty naší akademie pro rozvoj našeho klubu a jeho sportovních úspěchů. V tomto momentu považujeme přestup Davida za dobře načasovaný pro samotného hráče, ale i pro náš klub a Slavii," uvedl v tiskové zprávě generální manažer Mladé Boleslavi David Trunda.

Pech je druhou zimní posilou Slavie. Po podzimní části druhý tým prvoligové tabulky už získal ofenzivního záložníka Petra Hronka z Bohemians 1905.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď