Messi dostal nabídku milion dolarů za bišt, ve kterém převzal trofej

foto Finálové utkání Argentina - Francie na fotbalovém MS v katarském Lusailu, 18. prosince 2022. Lionel Messi z Argentiny drží nad hlavou trofej pro mistry světa.

Dauhá - Lionel Messi dostal nabídku jednoho milionu dolarů za bišt, ve kterém při slavnostním ceremoniálu v Kataru převzal trofej pro fotbalové mistry světa. O průhledný plášť, do kterého před týdnem po finálovém vítězství Argentiny nad Francií oblékl Messiho katarský emír Tamim bin Hamad Sání, má zájem ománský právník a poslanec parlamentu Ahmad Barvání.

"Bišt je symbol rytířskosti a moudrosti. Za tento nabízím milion dolarů," napsal na twitteru Barvání. "Byl jsem na stadionu a ten moment, kdy emír předal Messimu bišt, jsem prožil na vlastní oči. Tenhle moment ukázal světu, že jsme tu a že tu je i naše kultura," řekl Barvání listu The National. "Bišt je symbol pro mnoho věcí. Moudrost, odvahu, integritu, velkorysost a autenticitu. A také, a to je nejdůležitější, ukazuje, kdo jsme," dodal.

Pokud by plášť získal, neplánuje jej nosit. Chce ho vystavit. "Abychom si ten moment hrdosti připomínali a aby nám to pomohlo prožívat ho znovu," doplnil.

Situace z ceremoniálu, při níž Messi převzal trofeje v dresu překrytém arabským oděv, vyvolala především v západním světě na sociálních sítích některé negativní reakce. Oslavy vítězství tím podle nich nepatřily výhradně argentinským šampionům, ale i pořadatelské zemi, která dlouhodobě sklízí kritiku zejména kvůli podezření z korupce a porušování lidských práv a pořádáním akcí typu fotbalového MS se snaží vylepšit si image.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je čtvrtek 28. září 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď