Messiho fotka po výhře na MS obdržela nejvíc "lajků" v historii instagramu

foto Ilustrační foto - Finálové utkání Argentina - Francie na fotbalovém MS v katarském Lusailu, 18. prosince 2022. Lionel Messi z Argentiny s trofejí pro mistry světa.

Buenos Aires - Fotografie argentinského fotbalisty Lionela Messiho s trofejí pro mistra světa po nedělním finále s Francií dostala nejvíce "lajků" v historii instagramu. Na sociální síti ji označilo přes 60 milionů lidí, čímž na druhé místo odsunula fotku vejce, která držela primát od roku 2019.

V top deseti příspěvcích na instagramu figurují čtyři Messiho příspěvky. Všechny jsou z právě skončeného světového šampionátu v Kataru nebo těsně před jeho začátkem. Jeho konkurent Portugalec Cristiano Ronaldo má v elitní desítce tři příspěvky.

Pětatřicetiletý Messi dovedl Argentinu k třetímu triumfu na MS a prvnímu po 36 letech od dob Diega Maradony. Proti obhájci trofeje Francii dvakrát skóroval a prosadil se i v penaltovém rozstřelu. Na turnaji vstřelil útočník Paris St. Germain sedm branek a už podruhé se stal nejlepším hráčem MS, což se před ním nikomu nepovedlo.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď