Modrič chce pokračovat v reprezentaci, o Euru se teprve rozhodne

foto Utkání Chorvatsko - Maroko o 3. místo na fotbalovém MS v katarském Dauhá, 17. prosince 2022. Luka Modrič z Chorvatska s bronzovou medailí.

Dauhá - Kapitán chorvatských fotbalistů Luka Modrič po vítězném duelu o třetí místo s Marokem (2:1) a zisku bronzové medaile potvrdil, že bude v národním týmu pokračovat i po mistrovství světa. Zatím ale neví, zda vydrží až do dalšího velkého turnaje, kterým bude evropský šampionát v roce 2024.

"Chci hrát minimálně do finálového turnaje Ligy národů. Potom budu teprve přemýšlet o Euru v Německu," řekl Modrič v televizním rozhovoru pro beIN Sports.

Final Four Ligy národů se uskuteční v červnu v Nizozemsku. Kromě Chorvatska a domácího výběru do něj postoupili i Italové se Španěly.

Sedmatřicetiletý záložník dovedl v Kataru svou zemi k třetí medaili ze šesti účastí na MS a znovu si upevnil pozici jednoho z nejlepších chorvatských hráčů historie. Před čtyřmi lety v Rusku získali Chorvaté dokonce stříbro a Modrič převzal na konci roku Zlatý míč. Bronz získala balkánská země ještě v roce 1998 ve Francii.

"Opouštíme Katar jako vítězové. Tahle medaile je velmi důležitá pro mě i pro celé Chorvatsko," zdůraznil fotbalista Realu Madrid.

Modrič debutoval v reprezentaci už v roce 2006. Od té doby nastoupil k rekordním 162 zápasům, ve kterých vstřelil 23 branek. Na klubové úrovni dosud slavil největší úspěchy s Realem, se kterým ovládl třikrát španělskou ligu a pětkrát Ligu mistrů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je čtvrtek 28. září 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď