Zemřela herečka Kirstie Alleyová, hvězda filmové trilogie Kdopak to mluví

foto Ilustrační foto - Kirstie Alleyová na archivním snímku z New Yorku 5. ledna 2015. 

Tampa (USA) - Po krátkém boji s rakovinou v 71 letech zemřela americká herečka Kirstie Alleyová, hvězda filmové trilogie Kdopak to mluví nebo seriálu Sever a Jih. O jejím úmrtí dnes informovaly na twitteru hereččiny děti a agentuře AP jej potvrdil manažer Alleyové Donovan Daughtry.

"Elán naší matky, její vášeň pro život a tvořivost, její děti, vnoučata i pro mnohá zvířata neměly obdoby. Inspirovaly nás k tomu žít život naplno právě tak, jak to dělala ona," uvedli True a Lillie Parkerovi, Alleyové adoptivní děti.

Rodina neupřesnila, o jakou rakovinu se jednalo, ale sdělila, že byla "objevena teprve nedávno". "Jakkoli byla ikonická na plátně, byla ještě úžasnější matkou a babičkou," uvedli členové hereččiny rodiny v prohlášení.

Alleyová svoji filmovou kariéru začala v roce 1982 v Los Angeles, kde původně pracovala jako návrhářka interiérů, rolí v dobrodružném sci-fi filmu Star Trek II: Khanův hněv. V historické sáze Sever a Jih vystoupila jako Virgilia Hazardová o tři roky později, píše americký týdeník Variety.

Průlom v kariéře zaznamenala poté, co v seriálu Na zdraví z osmdesátých a devadesátých let ztvárnila servírku Rebeccu Howeovou. Její postava, která se zprvu jevila jako silná a nezávislá žena, opakovaně prožívala neúspěšné románky, často s bohatými muži, v důsledku čehož byla stále nejistější a frustrovanější. Za roli získala cenu Emmy a Zlatý glóbus.

Druhou cenu Emmy získala v roce 1994 za roli matky autistického dítěte v televizním filmu Davidova matka.

"Vztah s Kirstie byl jedním z nejvíce speciálních, který jsem kdy měl. Miluji tě, Kirstie. Vím, že se znovu setkáme," napsal v reakci na úmrtí Alleyové na svém instagramu herec John Travolta, který se s ní objevil ve všech třech dílech Kdopak to mluví, a byl stejně jako ona scientologem. Alleyová kdysi prohlásila, že scientologické církvi vděčí za to, že se zbavila závislosti na drogách.

V posledních letech Alleyová vystoupila v několika televizních reality show včetně taneční soutěže Dancing With the Stars v českém provedení známé jako StarDance ...když hvězdy tančí.

Herečka byla od roku 2016 hlasitou stoupenkyní bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Prohlásila, že byla v Hollywoodu kvůli své politické orientaci "zařazena na černou listinu".

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je čtvrtek 28. září 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď