Jeep Avenger má první cenovku

foto PR - Jeep Avenger

První elektromobil americké značky Jeep se bude v Evropě prodávat za částku 39 900 eur, v přepočtu tedy za přibližně 962 000 Kč. Tuto cenu budou dealeři Jeepu účtovat zákazníkům například v Německu, Rakousku, Francii, Belgii, Nizozemsku nebo ve Španělsku.

Jedná se o takzvanou první edici, která má maximální možnou výbavu. Dá se tedy očekávat, že méně vybavené exempláře budou k dostání za nižší sumu.

Vlastníci Avengeru 1st edition získají vůz, v němž bude namontována například dvouzónová automatická klimatizace, elektricky otevíratelné dveře zavazadlového prostoru, vyhřívané přední sedačky, kamery sledující okolí v úhlu 360 stupňů, dva displeje s úhlopříčkou 10,25 palců, z nichž jeden plní roli přístrojových ukazatelů, šest reproduktorů, indukční dobíjení mobilního telefonu a třeba rovněž osmnáctipalcová kola z lehké slitiny.

Zajímavou možností pro zákazníky je volba mezi možností získat zdarma wallbox pro domácí nabíjení nebo čip umožňující dobíjení na veřejných nabíječkách nabitý na částku 400 eur.

Vůz pohání elektromotor s výkonem 156 koňských sil, který roztáčí pouze přední kola. V podlaze je zabudována baterie s kapacitou 54 kWh. Při plném nabití zajistí dojezd v režimu WLTP 400 kilometrů a v městském módu dokonce 550 kilometrů.

Lze ji stejnosměrným proudem nabíjet výkonem až 100 kW, díky čemuž lze akumulátor dobít na úroveň osmdesát procent již za třicet minut.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 27. září 2023

Očekáváme v 19:00 19°C

Celá předpověď