Tuzemská softwarová skupina Solitea se přejmenovala na Seyfor

foto

Praha - Tuzemská softwarová skupina Solitea se přejmenovala na Seyfor. Firma založená před 32 lety Martinem Cíglerem v současnosti zaměstnává 1600 lidí v osmi zemích a obsluhuje zákazníky ve 38 státech. V expanzi se chystá pokračovat. V příštím roce očekává zvýšení obratu ze 3,2 miliardy na 4,5 miliardy korun. Cígler to řekl na dnešní tiskové konferenci.

"Chceme být srozumitelní pro zákazníky na celém světě. Název Seyfor nás nebude limitovat na nových trzích tím, že by mohl být podobný názvu lokálních společností,“ uvedl Cígler. Samostatné značky ve skupině budou pokračovat pod svými vlastními názvy. V průběhu příštího roku se ale změní jejich vizuální identita a podstatná většina značek se přiblíží novému vzhledu společnosti Seyfor.

Pod značkou Seyfor se lidé v Česku budou setkávat se systémem eRecept, s účetním systémem Money S3, mzdovým softwarem Vema nebo s iDokladem, který jako cloudový software pro řízení fakturace využívá 70.000 především menších a středních podnikatelů.

Ve světě chce Seyfor svými službami konkurovat velkým globálním firmám. "Chceme se etablovat na největších trzích jako stabilní dodavatel, který pokrývá všechny potřeby podnikatelů od malých živnostníků až po velké korporace, a to na jednom místě,“ dodal Cígler. Na které trhy chce dále expandovat, nebo jaké akvizice chystá, neuvedl.

Firma byla založená v roce 1990 jako Cígler Software, v letech 2017 až 2022 působila pod značkou Solitea. V posledních třech letech firma zvyšovala obrat meziročně přibližně o 30 procent a letos zaznamenává zvýšení o 60 procent na zhruba 3,2 miliardy Kč. Společnost uskutečnila v posledních letech desítky významných akvizic IT firem v České i Slovenské republice a také na Balkáně. Ovládajícími vlastníky společnosti jsou slovenská private equity společnost Sandberg Capital a Martin Cígler.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je sobota 25. března 2023

Očekáváme v 17:00 10°C

Celá předpověď