Cenu Křišťálová Lupa získal projekt Zbraneproukrajinu

foto Vyhlášení výsledků a předání cen 17. ročníku ankety Křišťálová Lupa 2022 - Cena českého Internetu, 24. listopadu 2022, Praha. Anticenu poroty za nedostatečný vývoj eGovernmentu v ČR převzal vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Praha - Letošní cenu Křišťálová Lupa získal server Zbraneproukrajinu.cz. Osobností roku v 17. ročníku ankety se stal zakladatel start-upu Shipmonk Jan Bednář a cenu popularity u veřejnosti si odnáší podcast Opravdové zločiny. ČTK to sdělili organizátoři ze serveru Lupa.cz. O vítězích v jednotlivých kategoriích rozhodly svými hlasy odborná porota a internetová veřejnost.

Fotogalerie

Veřejnost rozhodovala v osmi kategoriích a odborníci v devíti. Do rozhodování se letos zapojilo více než 120.000 hlasujících.

Odborníci dali v kategorii globálních projektů českých tvůrců na první místo službu s předpovědí počasí Windy.com. V kategorii mladá krev nejvíce bodoval projekt on-line knižního antikvariátu Knihobot.cz. Jako e-commerce inspirace uspěl projekt Qerko, umožňující platbu v restauracích pomocí QR kódů.

Server Zbraneproukrajinu.cz si vedle celkového vítězství odnáší i cenu za marketingovou inspiraci. Za obsahovou inspiraci u poroty nejvíc bodoval projekt Radiožurnálu a serveru iROZHLAS.cz nazvaný Česko 2022: Život k nezaplacení. Cenu České televize za nejlepší veřejně prospěšnou službou získal projekt Stojíme za Ukrajinou a Pomáhej Ukrajině.

Anticenu poroty si odnáší nedostatečný vývoj eGovernmentu v ČR. Na druhém místě skončila platforma XIXOIO, zabývající se obchodem s virtuálními tokeny. Třetí pozici obsadil nesystémový postup české vlády při potírání dezinformací.

Ve veřejném hlasování v kategorii internetového obchodu zvítězila Zásilkovna, následovaná e-shopem Alza.cz a a knihkupectvím Knihy Dobrovský. Cenu za nejlepší službu si odnesla mapová služba Mapy.cz, na druhém místě skončila filmová databáze ČSFD.cz a třetí srovnávač cen Heureka.cz.

Nejlepší letošní one man show je podle výsledků ankety server s videorecepty Těhotnej kuchař. V kategorii on-line videa bodovali Kluci z Prahy, podcastem roku jsou Opravdové zločiny a mezi zájmovými weby zvítězil server Živě.cz a

Mezi zpravodajskými weby vyhrál Seznam Zprávy. Druhé místo obsadil zpravodajský web ČT24, na třetí pozici skončil web Deníku N.

V kategorii osobnost roku zvítězil zakladatel logistického start-upu Shipmonk Jan Bednář. Druhý se umístil novinář, vydavatel a v současnosti ředitel Deníku N Ján Simkanič. Třetí skončila novinářka Lenka Kabrhelová, tvůrkyně a moderátorka zpravodajského podcastu Seznam Zpráv 5:59.

Anketa Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu je pravidelným hlasováním veřejnosti a odborné poroty, v němž se vybírají a oceňují nejoblíbenější a nejzajímavější projekty, služby a osobnosti české on-line scény. Za dobu své existence se stala tradiční a nejvýznamnější událostí roku v oblasti českého internetu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď