Zemřel bývalý zpěvák skotské rockové kapely Nazareth Dan McCafferty

foto Skotská skupina Nazareth vystoupila 4. března 2009 na koncertě v Praze. Na snímku je zpěvák Dan McCafferty.

Londýn - Původní zpěvák skotské rockové kapely Nazareth Dan McCafferty dnes zemřel, bylo mu 76 let. Na facebooku o tom informoval jeho někdejší kolega z kapely, baskytarista Pete Agnew, neuvedl žádné podrobnosti. McCafferty ze skupiny kvůli zdravotním potížím odešel v roce 2013.

"Tohle je nejsmutnější oznámení, jaké jsem kdy musel učinit. Maryann a celá rodina ztratili úžasného milujícího manžela a otce, já jsem ztratil nejlepšího přítele a svět přišel o jednoho z největších zpěváků, kteří kdy žili. Jsem příliš rozrušený, než abych mohl v tuto chvíli říct cokoli dalšího," napsal Agnew.

McCafferty, ovlivněný prvními vlnami rokenrolu, založil Nazareth spolu s kytaristou Mannym Charltonem, baskytaristou Petem Agnewem a bubeníkem Darrellem Sweetem v roce 1968. Během účinkování v Nazareth vydal dvě sólové nahrávky s názvy Dan McCafferty (1975) a Into The Ring (1987).

Skupina Nazareth, která byla díky písním Love Hurts nebo Dream On v 70. letech v oblíbená v tehdejším Československu, vystoupila v říjnu 2021 v Praze. V metropoli se tehdy kapela představila se zpěvákem Carlem Sentancem.

Nazareth v Česku vystupují často, v roce 2011 dokonce natáčeli ve středočeském studiu Sono album Big Dogz. O dva roky později s nimi Miloš Šmídmajer natočil dokument Nazareth - nekonečný rockový mejdan, který přibližuje zákulisí kapely. Natáčení trvalo několik let. Hosty premiéry v Praze byli i členové kapely.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď