Slovácko dostalo za kelímek v duelu s Nice pokutu čtvrt milionu korun a podmínku

foto Ilustrační foto - Utkání 3. kola skupiny D fotbalové Evropské konferenční ligy: 1. FC Slovácko - OGC Nice, 6. října 2022, Uherské Hradiště. Zleva Dante z Nice, Jean-Clair Todibo z Nice a Ondřej Šašinka ze Slovácka.

Uherské Hradiště - Fotbalové Slovácko dostalo po posledním domácím utkání Evropské konferenční ligy s Nice od disciplinární komise UEFA pokutu 10 tisíc eur (téměř čtvrt milionu korun). Navíc má na jedno utkání podmínečně uzavřený "kotel", a to s dvouletou zkušební dobou. Tým z Uherského Hradiště pyká za vhozený kelímek, jímž jeden z diváků zasáhl hostujícího brankáře Marcina Bulku. UEFA o trestu informovala na svém webu.

Po necelé hodině třetího utkání skupiny Konferenční ligy chtěl gólman Nice rozehrát míč, ale z domácího "kotle" ho do ramene trefil kelímek s pivem. Polského brankáře poté lékaři několik minut ošetřovali a rozhodčí musel přerušit hru. Slovácko nakonec s francouzským týmem 6. října prohrálo 0:1.

Klubu z Uherského Hradiště hrozilo, že bude mít v nadcházejícím čtvrtečním předposledním utkání skupiny proti Kolínu nad Rýnem uzavřenou část stadionu. UEFA ale nakonec sáhla k dvouleté podmínce a pokutě. Pokud by se vhazování předmětů opakovalo i v dalších zápasech evropských pohárů, bude mít následně Slovácko uzavřenou minimálně tribunu B za brankou, kde sídlí domácí vlajkonoši.

Vysokou pokutu od UEFA dostal po posledním domácím zápase i druhý český zástupce v Konferenční lize Slavia. Pražané podle vyjádření předsedy představenstva Jaroslava Tvrdíka na twitteru musejí zaplatit v přepočtu milion korun za chování fanoušků a vhazování předmětů při utkání s Kluží (0:1). UEFA ale o tom oficiálně neinformovala.

Slovácko se ve čtvrtek proti Kolínu nad Rýnem pokusí udržet naději na senzační účast ve vyřazovací fázi Konferenční ligy. Díky minulé výhře v Nice ztrácí jen bod na druhé místo ve skupině, které stejně jako první příčka znamená postup.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 23. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď