Zpěvačka Dusilová v neděli poprvé v Česku vystoupí s Cotatcha Orchestra

foto Ilustrační foto - Lenka Dusilová na zahajovacím koncertu letošního Bohemia Jazz Festu, 15. července 2021 v Liberci.

Brno - Zpěvačka Lenka Dusilová v neděli poprvé v Česku naživo vystoupí s big bandem Cotatcha Orchestra. Společný koncert, včetně premiér nových skladeb, odehrají v Divadle Husa na provázku. Cotatcha Orchestra je šestnáctičlenné těleso vedené trumpetistou Jiřím Kotačou. Kombinuje jazz s elektronikou, stejně jako Dusilová tak překračuje žánrové "škatulky". O koncertu dnes ČTK za umělce informoval Jiří Sedlák.

Cotatcha Orchestra započal spolupráci s Dusilovou na svém debutu Bigbandová elektronika. Následovalo natáčení koncertu pro Českou televizi a společné vystoupení na bratislavském festivalu City Sounds.

"Spolupráce mi dává možnost spojit můj hlas a energii s krásnou barvou dechů a celým hudebním tělem big bandu," uvedla v tiskové zprávě Dusilová. "Lenka patří k nejzajímavějším hudebnicím na české scéně. Moc se mi na ní líbí její žánrová otevřenost a to, že ´nezamrzla´ v jednom stylu, ale hudebně se neustále vyvíjí. Rád pracuji s tak inspirativními muzikanty," doplnil Kotača.

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby. Základní nápady pochází z jam session Dusilové, Kotači a pianisty Martina Konvičky. Na programu však budou i starší skladby z desky Bigbandová elektronika - například Billy's Pilgrimage, tedy singl, na kterém Dusilová a orchestr spolupracovali poprvé.

Mezinárodní Cotatcha Orchestra založil před šesti lety trumpetista Jiří Kotača s vizí hrát neotřelou a originální bigbandovou hudbu. Deska Bigbandová elektronika získala nominaci na Cenu Anděl 2020 a vyhrála anketu Česká jazzová sklizeň.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 27. září 2023

Očekáváme v 17:00 20°C

Celá předpověď