Střelec Tomeček získal podruhé titul mistra Evropy ve skeetu

foto Ilustrační foto - Sportovní střelec Jakub Tomeček

Larnaka (Kypr) - Střelec Jakub Tomeček získal podruhé v kariéře titul mistra Evropy ve skeetu. Na šampionátu v Larnace porazil ve finále v dramatickém rozstřelu Itala Luigiho Loddeho 20:19 a navázal na triumf z roku 2019. Do sbírky české výpravy brokových střelců na Kypru přidal už třetí zlato a celkově pátou medaili. Navíc Česku zajistil účastnické místo na olympijských hrách v Paříži v roce 2024.

V soutěži skeetařek čtyřčlenné finále těsně uniklo Barboře Šumové, která obsadila páté místo. Z vítězství se radovala Britka Amber Hillová. Mezi muži byl Tomáš Nýdrle desátý.

Individuálním triumfem Tomeček v Larnace napodobil Jiřího Liptáka. Olympijský šampion z Tokia v minulém týdnu ovládl soutěž ve střelbě na trap. Titul vybojovaly i české juniorky v trapu. Stříbro přidali Ondřej Šťastný a Zina Hrdličková v soutěži smíšených dvojic a družstvo juniorů.

Jednatřicetiletý Tomeček má z evropských šampionátů vedle zlata z Lonata, kde rovněž zvítězil až po rozstřelu, i bronz z roku 2011 a juniorské stříbro z roku 2009. Na olympijských hrách v Tokiu vloni obsadil sedmé místo. Z MS je jeho maximem pátá příčka z roku 2018.

Z dvoudenní kvalifikace dnes Tomeček postoupil jako šestý a spolu s Loddem pak postoupil ze semifinálové skupiny. Ve finále ztrácel na italského soupeře dvě rány, Lodde ale v závěru rovněž dvakrát zaváhal rozhodnout musel rozstřel. I v něm začal Ital lépe, Tomeček ale znovu vyrovnal a souboj nakonec zlomil ve svůj prospěch.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď