Česko čeká spíše slunečný týden, o víkendu se vrátí třicítky

foto Lidé hledali 4. srpna 2022 ochlazení v lipenské nádrži. Snímek je z pláže v Horní Plané.

Praha - Obloha nad Českem bude tento týden převážně jasná až polojasná. Více mraků by mělo být ve čtvrtek a v pátek na východě země. Případné přeháňky budou ale jen ojedinělé. O víkendu se ale teploty vrátí ke 30 stupňům Celsia, vyplývá z týdenní předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Na dnešek meteorologové předpovídali nejvýše 27 stupňů a podobné maximální teploty očekávají také v dalších dnech. Od úterý do čtvrtka se budou nejvyšší denní teploty pohybovat mezi 22 až 28 stupni. Mírně nižší budou na severovýchodě Česka, kde se zřejmě dostanou maximálně na 25 stupňů. V pátek bude asi také nejvýše 28 stupňů a chladněji - do 25 stupňů - bude tentokrát na jihozápadě země.

"Východ a severovýchod území ve čtvrtek a v pátek částečně ovlivní tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry," uvádí ČHMÚ. Čtvrtek proto bude na východě Česka až oblačný a mraky mohou přinést ojedinělé přeháňky.

Také v pátek má pršet a v následujících dnech se mohou ojediněle objevit i bouřky. Nejvyšší denní teploty se ale v sobotu přiblíží k tropickým 30 stupňům Celsia a na přelomu tohoto a příštího týdne mohou vystoupat až na 32 stupňů.

Až do konce srpna pravděpodobně vydrží teplé počasí. Ochlazení přinese až přelom srpna a září. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes ČHMÚ zveřejnil. V nejbližších čtyřech týdnech ale meteorologové neočekávají nezvyklé teplotní výkyvy. "Celkově bude období od 8. srpna do 4. září teplotně normální," uvedli pracovníci ČHMÚ. Teploty se tak budou zřejmě pohybovat kolem dlouhodobých průměrů pro toto období roku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď