Jak často v reálu hoří elektromobily Tesly?

foto Tesla model S.

V médiích jsou často prezentovány obrázky hořících elektromobilů, přičemž ve velké míře se jedná o některý z modelů americké Tesly.

Nyní ale automobilka zveřejnila vlastní statistiku požárů, kterou současně porovnala s celostátním průměrem požárů všech vozidel na území USA. Za období od roku 2012 do roku 2020 postihl v průměru požár jeden vůz Tesly po ujetí 205 milionů mil, tedy 330 milionech kilometrů.

Celostátní průměr zahrnující všechny typy vozidel činí 19 milionů mil.

Z toho jednoznačně vyplývá, že Tesly hoří jedenáctkrát méně často než auta s konvenčními typy pohonu.

Navíc, frekvence požárů vozů Tesla dále klesá. Pokud se totiž zahrnou do statistiky také evidované požáry za rok 2021, tak už během deseti let připadá jeden požár na 210 milionů kilometrů.

Statistika samozřejmě nemusí být zcela vypovídající. Věkový průměr vozů s logem amerického výrobce elektromobilů je totiž samozřejmě nižší než všech ostatních aut jezdících po amerických silnicích.

Statistika navíc není ani v jedné kategorii vozů zcela přesná. Zahrnuje totiž nejen požáry, které vznikly během jízdy vozidla, ale rovněž případy žhářství, případně situace, kdy auto shořelo například v garáži po vzplanutí rodinného domu a podobně.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 23. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď