Ford již začal výrobu F150 Lightning

foto Elektrický pick-up F 150 Lightning.

Jako milník, který se dá přirovnat k počátku produkce slavného modelu T označili nejvyšší představitelé značky Ford zahájení výroby elektrického pick-up F 150 Lightning. První kusy sjely z výrobní linky, která je umístěna v historických prostorách továrny Ford Rouge v Dearbornu. Prezident a generální ředitel Fordu Jim Farley uvedl, že věří, že skutečný přechod Ameriky na elektrická vozidla začíná nyní, protože pro přesvědčení zákazníků na nový typ pohonu jsou zapotřebí právě vůz kategorie pick-up.

Samotný Ford bude elektromobily vyrábět již v brzké době na řadě míst v USA. Navíc se připravuje zahájení stavby speciálního výrobního areálu ve státě Tennesee.

Zájem o F 150 Lightning bude zcela jistě velký. Již v první fázi přijímání objednávek jich dealeři evidovali na dvě stě tisíc.

Přitažlivost zvyšuje také cena, která začíná už na pouhých 40.000 dolarech. Tato verze ovšem bude mít poněkud omezený dojezd zhruba 370 kilometrů.

Varianta s větší baterií umožňující na jedno nabití přibližně 480 kilometrů už přijde téměř na dvojnásobek – 74.000 dolarů.

Uspokojení zájemců, kteří již si auto zarezervovali, ovšem bude trvat poměrně dlouho. Teprve na konci příštího roku má instalovaná roční kapacita výrobních linek dosáhnout úrovně 150.000 vozů.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pátek 9. června 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď