Nejprostornější Audi je koncept Urbansphere

foto Nejprostornější Audi je koncept Urbansphere

Po konceptech Grandphere a Skysphere automobilka Audi připravila další koncept elektromobilu budoucnosti. Tentokrát ho nazvala Urbansphere a podle zveřejněných technických údajů je to v případě značky se čtyřmi propojenými kruhy ve znaku její historicky nejprostornější automobil.

Fotogalerie

Vůz totiž na délku měří 551 centimetrů, jeho šířka dosahuje 201 centimetrů a výška 178 centimetrů. Navíc, při rozvoru 340 centimetrů, jsou uvnitř umístěna jen čtyři sedadla.

Automobil je všemožně uzpůsoben dlouhodobému pobytu lidí v jeho interiéru. Proto mají třeba ve středové konzole zabudován zásobník pitné vody, pro ukrácení dlouhé chvíle pak můžou využít brýle pro virtuální realitu a dokonce lze do prostoru vyklopit OLED obrazovk pro promítání filmů.

Vstup do interiéru je velmi snadný díky takzvaným sebevražedným dveřím. Ty jsou ukotveny ke sloupkům „A a „C“, středový „B“ sloupek chybí.

Zajímavým prvkem jsou velké LED panely na přídi i na zádi. Ty jednak můžou hrát roli klasických předních a zadních světel, ale také můžou vyzařovat různé signály, například kvůli varování o blízkém nebezpečí.

Auto je připraveno na možnost autonomního řízení. Díky tomu zvládne samo cestující nabrat před jejich domem, odvézt je do cíle cesty, pak zaparkovat nebo se dojet nabít. V režimu autonomního řízení se volant i pedály skryjí.

Auto pohání dva elektromotory, které mají dohromady výkon 395 koní a zajišťují pohon všech čtyř kol. Přední pohonnou jednotku půjde odpojit. Díky tomu se sníží tření a vůz na volnoběh ujede dále. Energii si motory berou z baterie, jejíž kapacita přesáhne 120 kWh. Také díky osmisetvoltové elektrické architektuře bude možné doplňovat elektřinu výkonem až 270 kW. Díky tomu se již za deset minut získá dojezd na příštích tři sta kilometrů. Nabíjení z úrovně 5 na 80 procent pak trvá jen 25 minut.

Vzhledem k tomu, že chce Audi nabídnout v tomto voze maximální komfort cestování, tak nepřekvapí informace o vzduchovém pérování a systému pro natáčení kol zadní nápravy.

Autonaelektřinu.cz

 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je sobota 10. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď