Kia chystá obří elektrické SUV

foto Elektromobil KIA EV9

Největším modelem značky Kia, který půjde koupit také na evropském kontinentu, se stane příští rok model EV9. Informovala o tom sama korejská automobilka.

Přesná podoba tohoto vozu je zatím utajovaná. Neměla by se však příliš odlišovat od koncepčního modelu, který byl představen v minulém roce.

Ze zatím dostupných informací je zřejmé, že auto využije stejnou platformu jako model EV6, který se před krátkou dobou stal Evropským autem roku.

Jen bude mít větší rozměry do délky, šířky a výšky. Konkrétně v podélném směru by auto mělo měřit bez sedmi centimetrů pět metrů. Více než třímetrový rozvor pak zajistí dostatečný prostor pro cestující v kabině.

Zatím není nic známo o kapacitě trakční baterie, ale zřejmě bude větší než v případě EV6, kde činí 73 kWh. Zcela jistě bude k dostání jak verze s poháněnou jednou, tak rovněž se dvěma nápravami.

Ještě před tímto vozem se však k zákazníkům v Evropě dostane menší elektrické SUV. Půjde o druhou generaci E-Niro.

Automobilka pro tento model připravila nový design exteriéru a interiéru, technika však víceméně zůstala. Pohon tedy zajistí elektromotor s výkonem 150 kW, který bude čerpat energii z baterii s kapacitou 64,8 kWh. Přes celkové zvětšení rozměrů (novinka bude na délku měřit 442 centimetrů) by se o něco málo měl zvýšit dojezd na jedno nabití. Prý zhruba na 460 kilometrů.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je sobota 10. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď