Mercedes uvádí na trh již šestý elektrický model

foto Mercedes EQE

Automobilka Mercedes-Benz již nabízí na českém trhu celkem šest plně elektrických osobních vozů. Posledním z nich je manažerský sedan EQE.

Fotogalerie

Zákazníci si můžou zvolit také SUV EQA, EQB, EQC, luxusní limuzínu EQS a velký rodinný model EQV.

Sedan EQE se zatím dováží ve dvou výkonových variantách. Levnější varianta má označení EQE 350+. Jeho ceny začínají na úrovni 1960 200 Kč. Vůz má výkon 292 koňských sil a díky trakční baterii s kapacitou 90,6 kWh zvládne na jedno nabití ujet v režimu WLTP 660 kilometrů.

Sportovní verze se nazývá Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC. Zákazník za něj utratí minimálně 2 722 500 Kč.

V tomto případě už může řidič využívat výkon 476 koňských sil. Díky tomu se automobil rozjede z klidu na stokilometrovou rychlost 4,2 sekundy. Zrychlovat lze až k hranici 210 kilometrů v hodině.

Ve výbavě této verze už je standardně třeba také systém pro natáčení zadních kol pro usnadnění průjezdů zatáčkami. Auto má také náležitým způsobem upravený podvozek, brzdy a dokonce také zvukový projev.

Plný výkon elektromotoroů je k dispozici v režimu Sport+, případně poté, co řidič sešlápne pedál akcelerátotru až k podlaze.

Za příplatek pak lze auto vybavit třeba keramickými brzdami, případně systémem MBUX Hyperscreen, jehož velká, klenutá zobrazovací plocha sahá od jednoho sloupku čelního okna k druhému.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď