Elektrický Transit do ČR dorazí se zpožděním

foto Elektrický Ford Transit.

Zatímco v řadě jiných evropských zemí se elektrické verze užitkového vozu Ford Transit zákazníci dočkají již v průběhu května, do České republiky první exempláře dorazí až na začátku podzimu. Na dotaz Autonaelektřinu.cz to uvedl mluvčí tuzemského zastoupení americké automobilky Petr Burian.

“Ceny zveřejníme na začátku léta, kdy také začneme přijímat závazné objednávky,” uvedl mluvčí. Zpoždění začátku prodejů je dáno tím, že Česká republika v současné republice nepatří mezi typické “elektromobilní” země a přijde na ni proto řada až v další vlně.

Mezitím tato velká elektrická dodávka získala další ocenění. Udělila mu ho organizace EuroNCAP, která se zabývá vyhodnocování pasivní i aktivní bezpečnosti jednotlivých automobilů nabízených v Evropě. Za soubor pokročilých asistenčních systémů mu udělil takzvané zlaté ocenění. Tyto asistenční systémy jsou v zásadě stejné, jako v osobních vozech střední třídy. K dispozici tedy je: -předkolizní asistent s detekcí chodců, inteligentní adaptivní tempomat s rozpoznáváním dopravních značek, hlídáním mrtvých úhlů s asistentem změny jízdního pruhu, asistent odbočování na křižovatce. Rovněž 360° kameru a systém automatického brzdění před překážkou při couvání.

Elektrický Transit má šanci zaujmout přepravní či zásobovací firmy a také živnostníky na tuto kategorii vozidel nebývale velkým dojezdem. Na jedno nabití by měl být podle homologačního měření schopen ujet 314 kilometrů. Pomocí rychlodobíječky se pak z 15 na 80 procent dobíje během 34 minut.

Auto se bude nabízet ve verzích skříňová dodávka, dále kombi se dvěma řadami sedaček a nákladovým prostorem za nimi a rovněž jako šasi s “jednokabinou”. Všechny varianty je možné získat v několika délkových a výškových provedeních.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď