Minerální voda Mattoni se účastní světových výstav už od svého vzniku v roce 1873. Od loňského října reprezentuje Českou republiku také v Dubaji na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020. Návštěvníci českého pavilonu si mohou vychutnat minerální vodu Mattoni spolu se specialitami české kuchyně až do 31. března 2022.
V Dubaji je Mattoni oficiální vodou české expozice a v restauraci na EXPO ji zájemci ochutnávají z tradičních designových skleněných lahví studia Pininfarina. "Mattoni je ikonickou minerální vodou Česka, proto přítomnost v českém pavilonu byla zcela přirozenou volbou. Česká expozice se letos soustřeďuje na témata vody a udržitelnosti, která jsou i pro naši firmu klíčová,“ komentuje účast společnosti Mattoni 1873 majitel a generální ředitel Alessandro Pasquale a dodává: "Navazujeme tak na odkaz našeho zakladatele. Už Heinrich Mattoni říkal, že co se z přírody bere, musí se jí vracet zpět. Také se snažil budovat dobré jméno své minerální vody v zahraničí, představil ji například i v Americe.“
Mattoni se na zemských i světových výstavách objevuje už od 19. století a za tu dobu přivezla celou řadu ocenění.
Hned v roce 1873, kdy společnost vznikla, a jejímu zakladateli Heinrichu Mattonimu bylo teprve 43 let, získala za svou mimořádně vyváženou chuť bronzovou medaili na světové výstavě ve Vídni. O pět let později následovala stříbrná medaile ze světové výstavy v Paříži a znovu bronz z Chicaga v roce 1893. Z mezinárodní výstavy potravin v Bruselu v roce 1893 nebo z mezinárodní výstavy výživy, armádního zásobování, záchranářství a dopravy ve Vídni v roce 1895 přivezla dokonce zlato. Naposledy Mattoni doprovázela českou expozici na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně, kam dovezla 200 tisíc lahví minerální vody.
O důrazu Heinricha Mattoniho na budování povědomí o značce svědčí i kuriózní nehoda, kdy na Zemské jubilejní výstavě v Praze roku 1891 ztroskotal jeho reklamní horkovzdušný balon. Naštěstí se nikomu nic nestalo, na základě této nehody však zájem o minerálku vzrostl.












