Norský startup Fresco Motors chystá velký elektromobil

foto Fresco XL

Dva roky od představení projektu na elektrický sedan, který by měl konkurovat například Tesle Model S, o sobě norská společnost Fresco Motors nedala slyšet.

Nyní však startup z města Trondheim světu představil designový model nového vozu. Mělo by se jednat o velkoprorostorový automobil se schopností přepravovat až osm cestujících.

Jednou z jeho předností by měl být dojezd tisíc kilometrů na jedno nabití. Vůz již má obchodní zázev Fresco XL a předpokládanou cenovku kolem 100 000 eur.  Zájemci již mají možnost si po složení zálohy 1000 eur si vůz rezervovat. Zatím se mají ke koupi rozhodnout jen podle vnějšího vzhledu. Podobu interiéru zatím společnost nezveřejnila.

Podrobnosti o výkonu motorů, které mají roztáčet kola obou náprav, zatím známy nejsou. Baterie však má být součástní pevnostní struktury automobilu. Freco XL má být údajně navrženo tak, aby odolovávalo také drsnějšímu podnebí, jako je například právě v Norsku.

Na původně představený sedan, který se má jmenovat Reverle, již Fresco eviduje tisíce objednávek. Zatím však společnost nesdělila, kdy a kde se oba modely začnou vyrábět. Zatím se nezdá, že by to mělo nastat nějak brzy, neboť podle údajů na LinkedIn má Fresco Motors jen šestici zaměstnanců.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 26. září 2023

Očekáváme v 19:00 19°C

Celá předpověď