Elektromobily v lednu jen paběrkovaly. Škoda téměř dostižena

foto elektromobily Volkswagen ID5.

Jestliže v minulém roce činil podíl bateriových elektromobilů na celkovém tuzemském trhu s novými osobními vozy jen 1,4 procenta, což je téměř z nejhorší číslo v Evropě, začátek letošního roku nenaznačuje obrat k lepšímu.

Ze statistiky Svazu dovozců automobilů totiž vyplývá, že podíl aut, které ke svému pohybu využívají jen a pouze elektřinu, ještě o jednu desetinu procenta poklesl.

V absolutních číslech to znamená, že se na úřadech do provozu v prvním letošním měsíci zaregistrovalo pouze 190 elektromobilů.

Nejúspěšnější byla se 24 kusy tuzemská Škoda, ale tentokrát prvenství uhájila jen velmi těsně. Jen o jediný zaregistrovaný exemplář byl v lednu horší Volkswagen, rovných 20 mají na svém kontě shodně BMW a Hyundai.

Nabídka elektromobilů se přitom u nás neustále rozšiřuje. Alespoň jeden kus již v letošním lednu zaregistrovalo celkem 21 u nás působících automobilek.

Zatímco elektromobilů se v meziročním srovnání prodalo o 11 procent méně, zájem o plug-in hybridní vozy se naopak o 15 procent zvýšil. Z autosalonů si jich zákazníci odvezli 271. Více než čtyři desítky z nich má na svém kontě Škoda, za ní následují v pořadí těch úspěšných značek Toyota a Jeep.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď