Audi e-tron se promění v Q8 e-tron

foto Audi e-tron.

Automobilka Audi připravuje modernizaci svého prvního elektrického SUV. To při své premiéře v roce 2018 dostalo označení e-tron.

Jenže, toto spojení nyní dostávají do názvu všechny elektromobily značky se čtyřmi propojenými kruhy, což mohlo mezi zákazníky způsobovat lehký zmatek. Proto nyní vedení německé prémiové značky přišlo s nápadem, že při faceliftu se na záď vozu dostane také kombinace písmena a čísla. Konkrétně má jít, podle zjištění německého specializovaného média Automobilwoche, o Q8.

Modernizace současného e-tronu má být poměrně rozsáhlá. Nebude se totiž jednat pouze o obligátní výměnu nárazníků, případně světel a čelní masky, ale chystá se také zásah do použité techniky. Zejména mají být upraveny motory ve smyslu jejich lepší efektivity, chystají se údajně také nové baterie. To pak v důsledku má vést k vylepšení parametru dojezdu.

Letos ještě chce ingolstadtská automobilka uvést na trh zbrusu nový elektromobil Q6, který se svojí velikostí zařadí mezi Q4 e-tron a tento zmiňovaný model Q8 e-tron.

Zatímco e-tron (nyní tedy Q8 e-tron) využívá ještě podvozkovou architekturu, která byla původně vyvinuta pro vozy se spalovacím motorem, Q6 již vyjede na specializované platformě PPE. Tu Audi připravilo společně se značkou Porsche a využije ji také elektrický Macan.

Modernizovaný e-tron (Q8 e-tron) má vydržet v nabíce dealerů Audi až do roku 2026. Pak ho nahradí nová generace.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 5. června 2023

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď