Další elektromobil koncernu VW pro Čínu dostane loga Audi

foto Audi Q5 e-tron.

Volkswagen ID.6, což je pouze v Číně nabízená prodloužená verze modelu Volkswagen ID.4, se v této zemi promění také v Audi Q5 e-tron. Vyplývá to z dokumentů, které získaly čínská média od zdejšího Ministerstva průmyslu a informačních technologií.

Automobilka si již zaregistrovala patentové snímky finální podoby automobilu, což naznačuje, že okamžik přestvavení veřejnosti se velice přiblížil., Spekuluje se o polovině listopadu, kdy se uskuteční autosalon ve městě Guanguzhou.

Po technické stránce půjde o dvojče Volkswagenu ID.6. Audi hodlá ve svých čínských autosalonech nabízet vůz se dvěmi různými bateriemi. Ta větší dostane kapacitu 83,4 kWh a menší 63,2 kWh. S tou výkonnější v kombinaci s jedním zadním elektromotorem by se měl dojezd v méně přísném měřícím režimu NEDC dostat na hodnotu 560 kilometrů.

Nabízet se však rovněž má také varianta s pohonem všech kol a výkonem až 225 kW.

Stejně jako Volkswagen ID.6 půjde v interiéru vozu převážet až sedm lidí. Díky prodloužení délky až na 4876 milimettrů a rozvoru 2 966 milimetrů by měli mít uvnitř dostatek místa.

Do výbavy se v souladu s prémiovějším zaměřením značky Audi v porovnání s Volkswagenem dostatnou také luxusnější prvky výbavy.

O cenách zatím žádné informace k dispozici nejsou.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď