Chystají se elektrické doubledeckery pro Londýn

foto Elektrický doubledecker pro městskou dopravu v Londýně.

V britsko-španělské spolupráci se realizuje projekt elektrického dvoupatrového autobusu pro městskou dopravu v Londýně. Společnost Equipmake, která se ve Velké Británii specializuje na elektrifikaci užitkových vozidel, chce využít existující typ autobusu španělské značky Beulas.

Model Jewel získá do svých útrob pohonnou jednotku s výkonem až 536 koňských sil a točivým momentem 3500 Newtonmetrů.

Lithium-iontový akumulátor se bude dodávat s kapacitou až 543 kilowatthodin, což vystačí na dojezd 402 kilometrů. Více na denní provoz na linkách v briské metropoli není potřeba. Dobíjení pak bude probíhat přes noc.

Equipmake tvrdí, že tyto vozy již budou připraveny plnit nové bezpečnostní standardy pro městské londýnské autobusy, které vstoupí v platnost v roce 2024.

První testovací jízdy prototypů budou zahájeny ještě do konce letošního roku a vývoj bude ukončen během příštího roku. Již v roce 2022 by se pak měly dodat dopravní společnosti první exempláře pro přepravu cestujících.

Zájem o ně určitě bude. Vláda Velké Británie totiž požaduje, aby dopravci do roku 2024 uvedli do provozu nejméně čtyři tisíce plně elektrických autobusů.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď