Živě: Jak zvýšit postavení Česka v globální ekonomice

foto

Česká republika je odhodlána stát se zemí pro budoucnost. Vychází z předpokladu, že náš univerzitní systém v kombinaci s výzkumnými firmami bude produkovat technologické, podnikatelské, manažerské a politické talenty, které zemi vynesou mezi špičku inovativních ekonomik na světě. Příští vláda - a vlády následující - bude muset rozhodnout, jak využít veřejný výzkum k podpoře špičkových produktů, vzdělávání a imigraci k formování pracovní síly, diplomacii k posílení spolupráce a rozšíření přístupu na trh a charisma k propagaci země na světové scéně.

O dopadech klimatických změn na ekonomiku, inovační politiku, o vlivu geopolitiky na obchod a o dalších otázkách zásadních pro hospodářský rozvoj země budou diskutovat viceprezident Americké obchodní komory v ČR Milan Šlapák, prezident Švýcarsko-české obchodní komory a člen představenstva Aspen Institute Marek Procházka a místopředsedovi Britské obchodní komory Petr Karel s třemi předními kandidáty, kteří budou v příštích čtyřech letech určovat ekonomické směřování země – Karel Havlíček z ANO, Lukáš Wagenknecht z Pirátů/STAN a Markéta Pekarová Adamová ze SPOLU. Diskusi můžete sledovat 22. září od 17:00.

Videostream označený značkou PROTEXT VIDEO není součástí zpravodajského servisu ČTK, jde o komerční prezentaci zadavatele.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je čtvrtek 30. března 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď