Budoucí elektrický sedan Audi překoná v dojezdu i Mercedes EQS

foto Elektrický sedan Audi Grand Sphere.

Po éře velkých SUV se prémiové automobilky začínají orientovat na velké sedany. Svědčí o tom také počin Audi připravený pro přehlídku mobility v Mnichově.

Fotogalerie

Audi Grand Sphere je sice zatím jen studií, ale časem se určitě přetaví do podoby sériového elektromobilu. Vlastně by mělo jít zhruba o vůz odpovídající současnému modelu A7. Na délku koncepční automobil měří 535 centimetrů, přesto je oficiálně koncipován jako čtyřmístný sedan.

Je již připraven pro autonomní jízdu úrovně 4 (člověk bude řídit jen v určitých situacích) a má skvělé technické parametry.

V podlaze má být zabudována baterie s kapacitou kolem 120 kWh, což zajistí dojezd na vzdálenost 750 kilometrů. Je to více než kolik nabízí současný rekordman Mercedes-Benz EQS.

Navíc nové Audi poskytne famózní dobíjecí rychlost. Díky osmisevoltové palubní elektrické soustavě a nabíjení výkonem 270 kW se již za deset minut získá do baterie dostatek energie na ujetí dalších 300 kilometrů.

Nabíjení z úrovně 5 na 80 procent kapacity pak zabere pouze 25 minut.

Auto budou pohánět dva elektromotory (každý pro pohon kol jedné nápravy), které mají dohromady výkon 710 koňských sil. Točivý moment pak dosahuje hodnoty 960 Newtonmetrů.

Ve fyzické podobě bude auto přítomno na IAA v Mnichově, odkud budeme čtenáře podrobně informovat.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je sobota 10. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď