BMW iX se účastní filmového festivalu. Prozkoumali jsme ho

foto Elektromobil BMW iX.

Do doby, než BMW představí elektrickou limuzínu, bude BMW iX hrát roli vlajkové lodi elektromobilní divize “I”. První exempláře tohoto vozu dorazí k tuzemským zákazníkům ještě během tohoto podzimu. Zatím si dva mohou prohlédnout návštěvníci filmového festivalu v Karlových Varech.

Vůz se bude nabízet ve třech výkonových variantých, přičemž varianta 40 dostane také baterii s menší kapacitou. Na vrcholu se ocitne M 60. Vždy se ale bude jednat o dvoumotorové vozy, tedy s pohonem všech kol.

Auto v řadě směrů stanovuje nové trendy mezi vozy značky z Mnichova. Například používá nový infotainment, který tvoří dva displeje začleněné do jednoho prohnutého horizontálního pásu.

Ovladače můžou být na přání vyrobeny ze skla.

Auto dostalo celkem 33 asistenčních systémů, z toho plných jedenáct je vyčleněno pro parkování.

Na přídi je instalována kampera s rozlišením 8 MPX, která umí detailně “číst” stav vozovky před vozem a poskytovat předem potřebné informace řídící jednotce nastavující odpružení.

Střešní okno ve voze se obejde bez klasické textilní clony. Stačí stisknout tlačítko na střešním panelu a díky elektrochromatické technologii se “zneprůhlední”.

Jak už to začíná být pro elektromobily typické, přední kapota se otevírat nebude. Pokud chce uživatel doplnit kapalinu do ostřikovačů, může zatlačit na logo vpředu a odkryje se nalévací otvor.

BMW, jak informoval mluvčí českého zastoupení David Haidinger, nyní razí zásadu co největšího ukrývání technologií pod povrch. Proto třeba také řada reproduktorů prémiových audiosoustav není takzvaně přiznaná, stejně jako je pro změnu do zadního loga schován ostřikovač zadní kamery.

Tento vůz vlastně zahajuje novou vlnu elektrické ofenzívy BMW. S odstupem několika měsíců bude na trhu také model i4. Kromě toho BMW stále nabízí plně elektrický vůz i3 a čerstvě modernizované SUV iX3.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je sobota 10. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď