Výrobě baterií vládnou asijské firmy

foto Ilustrační foto -

Jednou se pravděpodobně dočkáme továrny na baterie do elektromobilů také v České republice. Zatím však jsou tomto segmentu jasně dominantní asijské firmy. Vyplývá to z posledního přehledu o instalované kapacitě trakčních baterií v současných osobních elektromobilech.

Podle SNE Research dosáhla celková instalovaná kapacita v červnu 23,8 Gwh, což je 148 procent více než ve stejním měsíci loňského roku.

Trhu jednoznačně vládnou dvě firmy – čínská CATL a korejská LG Energy Solution. Dohromady mají více než poloviční tržní podíl, když CATL vyrobil 6,6 GWh a LG 6,3. S odstupem pak následuje Panasonic (4,0 GWh).

Také na dalších pozicích nalézáme firmy z asijského kontinentu. Konkrétně pátý je BYD, šestý SK Innovation a sedmý Samsung SDI.

Právě firmy, které se nacházejí v popředí žebříčku, zažívají v současné době největší boom. Za prvních šest měsíců letošního roku se produkce CATL meziročně zvýšila o 295 procent, LG Energy Solution pak vyrobil více o 170 procent.

Panasonic dokázal za rok vyrůst “jen” o 69 procent.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď